Yükleniyor...

219 Milyon Dolarlık XRP İşlemi Dikkat Çekti!

Kripto para işlemlerini yakından takip eden Twitter'daki Whale Alert hesabı, Ripple'ın 219 milyon dolar değerindeki 1 milyar XRP'yi iki ayrı işlemle emanet cüzdanından çıkardığını bildirdi.

Dikkat Çeken 219 Milyon Dolarlık XRP İşlemi

Kripto para işlemlerini yakından takip eden Twitter’daki Whale Alert hesabı, Ripple’ın 219 milyon dolar değerindeki 1 milyar XRP’yi iki ayrı işlemle emanet cüzdanından çıkardığını bildirdi.

Ripple XRP

İlginçtir ki, Blockchain tabanlı ödeme firması büyük miktardaki XRP’yi emanet cüzdanından çıkarmasından sadece yedi dakika sonra üç ayrı işlemle yeniden emanet cüzdanına aktararak kilitledi.

Ripple XRP Dump

Ripple, XRP’nin Fiyatını Bilinçli Olarak mi Düşürüyor?

Ripple ilk kez böyle devasa bir XRP işlemi yapmıyor. Belirli periyotlarda sık sık milyonlarca XRP emanet cüzdandan çıkarılıyor ve tezgah üstü piyasalarda (OTC) satılıyor. Ripple’ın düzenli olarak gerçekleştirdiği bu işlem toplulukta endişelere neden oluyor. Ripple her ne kadar spot piyasalardaki fiyatları etkilememek için XRP satışını tezgah üstü piyasalarda yapıyor olsa da endişelenen yatırımcılardan sert satış hamleleri gelebiliyor. Bu da fiyatın düşmesine neden oluyor.

Ağustos ayında Ripple’ın XRP fiyatını düşürmemesi için change.org kampanyası başlatıldı. Eylül ayında ise daha alaycı bir şekilde “Ripple XRP dampingini artırmalı” başlıklı bir change.org kampanyası başlatıldı. Toplulukta artan şikayetlere rağmen Ripple, XRP ekosistemini büyütme potansiyeli olan farklı firmalara yaptığı yatırımları ve faaliyetlerini finanse etmek için yüksek sayıda XRP token satışı yapmakta ısrar ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x