Yükleniyor...

21Shares’ın Çatı Şirketi 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Kripto yatırım şirketi 21Co, Marshall Wace liderliğindeki bir finansman turunda 25 milyon dolar topladı.

21Sharesin Cati Sirketi 25 Milyon Dolar Yatirim Aldi

Kripto yatırım şirketi 21Co, Marshall Wace liderliğindeki bir finansman turunda 25 milyon dolar topladı.

Yatırım turundan elde edilen 25 milyon dolarlık kaynakla birlikte şirketin değerlemesi 2 milyar dolara çıktı. Şirket böylelikle, İsviçre’nin kripto alanında faaliyet gösteren en büyük unicorn şirketi olmuş oldu. Unicorn terimi, 1 milyar doların üzerinde değerlemesi olan özel şirketler ve girişimler için kullanılıyor.

21.co Finansman Turunda 25 Milyon Dolar Topladı

Kripto yatırım şirketi 21Shares’in ana şirketi 21.co, Marshall Wace liderliğindeki bir finansman turunda 25 milyon dolar yatırım aldı.

21.co’nun kurucu ortağı Hany Rashwan, The Block’a verdiği demeçte, 21.co’nun artık 21Shares’i Amun ve diğer yaklaşan kripto projeleriyle birleştirmek için tasarlandığını söyledi. 21.co’nun ürünlerinin Amazon Web Servisleri gibi olduğunu, diğer varlık yöneticilerinin ve müşterilerin ürünleri piyasaya sürmesine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Halihazırda Avrupa ve Orta Doğu’daki operasyonlarını genişleten yatırım firması, kapatılan yatırım turundan elde ettiği 25 milyon dolar ile kilit pazarlara genişleme, ürün lansmanları ve işe alım yoluyla büyümeyi sağlamak için kullanılacak.

21.co ayrıca, JPMorgan ve Barclays gibi önde gelen yatırım bankalarından Avrupa’da pazarındaki faaliyetleri için birkaç önemli işe alım gerçekleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner