Yükleniyor...

22 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

22 Ekim tarihi itibariyle borsa Bitcoin ve Monero dışında değeri artan başka bir coin yok.

22 ekim borsa analizi

22 Ekim tarihi itibariyle borsa Bitcoin ve Monero dışında değeri artan başka bir coin yok. Bitcoin, Bitfinex haberinden olumsuz etkilenmiş ve büyük bir sarsıntı geçirmişti. 6,600 seviyelerinin altına inildi ve ufak picklere rağmen bir türlü beklenen seviye gelmedi. Tabi ki bu durum diğer coinleride etkilemiş ve borsada genel bir düşüş yaşanmıştı.

Son 1 haftanın haberlerine baktığımızda olumsuz yönde birkaç haber bulunuyor. Rusya, ICO’lara sıcak bakmadığını belirtti. Yine Bank of Japon kuruluşundan da “Dijital varlıklar finansal piyasalar için etkili değildir” tarzında bir açıklama geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blok zinciri ile olumlu haber sayısı oldukça fazla. Birçok şirketten her gün blok zincirine çeşitli övgüler geliyor ve bazı şirketler bu teknoloji alanında ki projelerini açıklıyorlar.

Bitcoin

17 Ekim tarihinde Bitcoin anlık olarak 6,800 seviyesine gelse de bu seviyede şuanda tutunması oldukça zor. Muhtemelen bir balina dalgası yaşandı ve seviye aynı gün içerisinde 6,600 bandına kadar indi. Zaman zaman yükselişler yaşansa da 19 Kasım tarihinden itibaren asıl seviye olan 6,400 ile 6,500 bandından devam edildi.

Şuanda değeri 6,518 olsa da 6,600 seviyeleri uzak değil. Geçen hafta ki gibi bir olumsuzluk olmadığı sürece 6,700 dolara doğru bir çıkış devam edecektir.

Şuan için alış veya satış çok makul bir seçenek değil. Elinizde varsa uzun pozisyon da kalabilirsiniz.

Pazar Kapasitesi: 111,31 milyar dolar

Ethereum

Ethereum’da sular bir türlü durulmuyor. O da Bitcoin gibi 17 kasımda bir pick yapsa da asıl değer aralığı olan 200 dolar ile 210 dolar arasına geri döndü. 19 Kasım tarihinde borsada ki genel sıkıntı sebebiyle değeri 200 dolara yaklaşsa da şuanda 205 dolardan alıcı buluyor.

Ethereum ile ilgili bu hafta en önemli gelişme Constantinople projesinin aksaması. Ethereum’un çekirdek geliştiricileri bu projeyi 2 kez erteleme kararı aldı. Proje hayata geçmediği sürece Ethereum eski seviyelerine dönmeyecek. Şuanda topluluk bu projeye odaklanmış durumda ve eğer stabil bir şekilde devam etmesi durumunda değeri tekrardan artış gösterebilir.

Pazar Kapasitesi: 21,1 Milyar Dolar

XRP

XRP, 18 ve 19 Ekim tarihlerinde pick yaptı fakat yine de 0,50 dolar barajını aşamadı. Pick yapmasına rağmen bu barajın kırılamaması uzun bir süre daha 0,45 seviyelerini işaret ediyor. Tabi ki kripto para borsalarında anlık artışlar olabilir ve destek gelmesi durumunda eski seviyeleri olan 0,60 da yakalanabilir fakat bu durum şuanda çok olası değil.

Pazar Kapasitesi: 18,26 milyar dolar

Bitcoin Cash

Bitcoin’in düşüşünden en çok Litecoin etkilendi ve eski seviyelerinden şuanda çok uzak. 17 Ekim’de 500 dolara yakın bir seviye yakalansa da şuanda 447 dolar seviyesinde. Hakkında da önemli bir haber bulunmamakla birlikte kaderi Bitcoin’in ellerinde.

Pazar Kapasitesi: 7,77 milyar dolar

Litecoin

19 Ekim tarihinde değer kaybetse de değerini 50 doların üzerinde tutmaya devam ediyor. Diğer kripto para birimlerine göre çok daha güven veren bir dijital varlık. Destek alabilmesi durumunda 60 dolar seviyesi hiç uzak değil.

Pazar Kapasitesi: 3,09 milyar dolar

Tether

Tether’de durumlar hiç iyi gitmiyor. Birçok kripto haber sitesinde hakkında çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Diğer yandan bankalar ile de sürekli olarak problem yaşamakta. Bitcoin’in yükselişinin de arkasında Tether olduğu düşünülüyor çünkü birçok yatırımcı Tether’den çıkarak Bitcoin’e geçiş yaptı.

Değeri şuanda 0,97 dolar ve 1:1 oranını şuanda yakalayamadı ki yakın zamanda da yakalaması oldukça zor. Diğer yandan benzer projeler de sürekli olarak geliyor ve Tether’in rakipleri artmakta. Bazı büyük kripto para borsaları ise stablecoin tarzında ki projelere direkt olarak destek veriyorlar.

Pazar Kapasitesi: 2,03 milyar dolar

IOTA

Birçok coin 19 Ekimde değer kaybederken IOTA tam tersi bir durumda 0,52 dolar seviyelerine kadar çıktı. Şuanda ki değeri 0,49 dolar olsa da 0,50 doların üstü oldukça muhtemel. Geçtiğimiz ayda Dash’i koltuğundan eden coin yoluna emin adımlarla ilerliyor.

Pazar Kapasitesi: 1,36 milyar dolar

Dash

Dash’de önemli bir haber yok fakat yatırım miktarı geçtiğimiz aya göre düşüş yaşamış durumda. Her ne kadar yatırımcılar 170 hatta 180 dolar seviyelerini beklese de 153 dolardan işlem görüyor. Uzun süredir ince bir çizgide giden Dash, Bitcoin’in değer kaybetmesinden etkilenerek en çok değer kaybeden coinlerden birisi oldu.

Pazar Kapasitesi: 1,29 milyar dolar

Genel Durum ve Gelen Haberler

Genel olarak baktığımızda borsalar bir toparlanma süreci yaşıyor. Balina hareketleri, Bitfinex borsasının ansızın işlemleri durdurması ve diğer sebeplerle borsalar sarsılmıştı ve Bitcoin hala daha 6,600 seviyelerine ulaşamadı. Birçok uzman bundan birkaç ay önce 7000 dolar seviyelerini açıklasa da bu seviye şuanda birçok kişinin işine gelmiyor gibi.

Diğer yandan boğaların hala daha sessiz kaldıkları ortada. Muhtemelen Aralık ayını bekliyorlar çünkü kripto paralar son çeyrekte yaptıkları atağı hala daha gerçekleştirmiş durumda değiller. Bazı uzmanlar ise artık herkesin uzun pozisyonda kaldığını ve fiyatların bu şekilde devam edeceğini belirtiyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x