Yükleniyor...

22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü’nü Borsalar Nasıl Kutladı?

22 Mayıs 2010 tarihinde yazılımcı Laszlo Hanyecz, o tarihte yeni ortaya çıkmış Bitcoin'le ilk alışverişi yaptı ve 2 adet pizza için tam 10 bin BTC ödedi.

Bitcoin Pizza Günü

22 Mayıs 2010 tarihinde yazılımcı Laszlo Hanyecz, o tarihte yeni ortaya çıkmış Bitcoin’le ilk alışverişi yaptı ve 2 adet pizza için tam 10 bin BTC ödedi. O tarihte 1 BTC 1 sent değerinde bile değildi. Ancak bugünkü değerine göre Hanyecz söz konusu pizzalara tam 92 milyon dolar ödemiş oldu. Hanyecz’in 22 Mayıs 2010 tarihinde yaptığı ve oldukça pahalıya mal olan alışverişi o tarihten bu yana Bitcoin Pizza Günü olarak kutlanıyor.

Birçok firma çeşitli kampanyalar, promosyonlar ve etkinliklerle Bitcoin Pizza Günü’nü daha eğlenceli hale getirirken, özellikle kripto para borsalarının bu konuda başı çektiği görülüyor. Kimi borsa kullanıcılarına paket paket pizza gönderirken, kimi borsa çeşitli promosyonlar sunuyor.

Şimdi gelin bu yılki Bitcoin Pizza Günü’nü Türkiye’deki kripto para kullanıcılarına hizmet sunan borsalar nasıl kutlamış daha yakından bakalım.

Paribu: İhtiyaç Sahibi 4 Aileye Destek Olduk

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu, her şartta yardıma muhtaç kişilere ulaşarak destek olmayı hedefleyen Ahbap platformunun kurucusu Haluk Levent’in yardım çağrısı üzerine ihtiyaç sahibi 4 aileye 26.000 TL yardımda bulundu.

Huobi Türkiye: Arkadaşını Getir, 2 Büyük Pizzayı Götür

Huobi Türkiye, Bitcoin Pizza Günü’ne özel olarak, arkadaşını Huobi’ye kayıt yaptıran ve kimlik doğrulamasını tamamlayan herkese 2 büyük boy pizza hediye etti.

Binance Türkiye: Tüm Kullanıcılara Toplamda 50.000 Dolara Kadar BNB Hediye Ediyoruz

Binance Türkiye, Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile Bitcoin Pizza Günü’nü kutlarken, tüm kullanıcılarına toplamda 50.000 dolara kadar BNB token’ı dağıtacaklarını açıkladı.

BtcTurk: 3000 Kullanıcımıza 2 Orta Boy Pizza Hediye

Yerli kripto para borsalarından BtcTurk, Bitcoin Pizza Günü’nde saat 15:00 – 16:00 arasında Türk Lirası ile Bitcoin alım emri veren ve işlemi gerçekleşen ilk 3000 kullanıcısına 2 orta boy pizza hediye etti.