Anasayfa Bitcoin (BTC) 240 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Transferleri Kafaları Karıştırdı!

240 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Transferleri Kafaları Karıştırdı!

Twitter’daki Whale Alert hesabını 17 Ağustos’ta alarm verdi ve dört farklı işlemle 240 milyon dolar değerindeki 22.923 BTC’nin bilinmeyen cüzdanlardan bilinmeyen cüzdanlara aktarıldığını bildirdi.

Whale Alert’a göre gerçekleştirilen dört farklı işlemin Çin tarihindeki en büyük ponzi planı Plus Token ile ilişkili olabilir.

Çin merkezli ponzi planı Plus Token ile yatırımcılardan 3 milyar dolar değerinde kripto para toplanmış ve ponzi planının tepesindeki isimler ortadan kaybolmuşlardı. Projenin çekirdek ekibi Çin polisi tarafından tutunlandı, ancak yatırımcılardan toplanan dijital varlıkların bir süredir aşama aşama satılarak piyasaya sürüldüğü öne sürülüyor. Hatta Bitcoin’deki son düşüşün bu satış baskısından kaynaklandığını düşünenler var.

Yaklaşık 23.000 BTC’lik 4 farklı transfer işlemini Plus Token’la ilişkilendiren Whale Alert, transferlerin büyük olasılıkla ponzi planı tarafından yapıldığını ancak henüz bunu resmen doğrulayamadıklarını bildirdi.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları