Yükleniyor...

240 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Transferleri Kafaları Karıştırdı!

Twitter'daki Whale Alert hesabını 17 Ağustos'ta alarm verdi ve dört farklı işlemle 240 milyon dolar değerindeki 22.

Bitcoin Transferi

Twitter’daki Whale Alert hesabını 17 Ağustos’ta alarm verdi ve dört farklı işlemle 240 milyon dolar değerindeki 22.923 BTC’nin bilinmeyen cüzdanlardan bilinmeyen cüzdanlara aktarıldığını bildirdi.

Whale Alert’a göre gerçekleştirilen dört farklı işlemin Çin tarihindeki en büyük ponzi planı Plus Token ile ilişkili olabilir.

Çin merkezli ponzi planı Plus Token ile yatırımcılardan 3 milyar dolar değerinde kripto para toplanmış ve ponzi planının tepesindeki isimler ortadan kaybolmuşlardı. Projenin çekirdek ekibi Çin polisi tarafından tutunlandı, ancak yatırımcılardan toplanan dijital varlıkların bir süredir aşama aşama satılarak piyasaya sürüldüğü öne sürülüyor. Hatta Bitcoin’deki son düşüşün bu satış baskısından kaynaklandığını düşünenler var.

Yaklaşık 23.000 BTC’lik 4 farklı transfer işlemini Plus Token’la ilişkilendiren Whale Alert, transferlerin büyük olasılıkla ponzi planı tarafından yapıldığını ancak henüz bunu resmen doğrulayamadıklarını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner