Anasayfa Bitcoin (BTC) 240 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Transferleri Kafaları Karıştırdı!

240 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Transferleri Kafaları Karıştırdı!

Twitter’daki Whale Alert hesabını 17 Ağustos’ta alarm verdi ve dört farklı işlemle 240 milyon dolar değerindeki 22.923 BTC’nin bilinmeyen cüzdanlardan bilinmeyen cüzdanlara aktarıldığını bildirdi.

Whale Alert’a göre gerçekleştirilen dört farklı işlemin Çin tarihindeki en büyük ponzi planı Plus Token ile ilişkili olabilir.

Çin merkezli ponzi planı Plus Token ile yatırımcılardan 3 milyar dolar değerinde kripto para toplanmış ve ponzi planının tepesindeki isimler ortadan kaybolmuşlardı. Projenin çekirdek ekibi Çin polisi tarafından tutunlandı, ancak yatırımcılardan toplanan dijital varlıkların bir süredir aşama aşama satılarak piyasaya sürüldüğü öne sürülüyor. Hatta Bitcoin’deki son düşüşün bu satış baskısından kaynaklandığını düşünenler var.

Yaklaşık 23.000 BTC’lik 4 farklı transfer işlemini Plus Token’la ilişkilendiren Whale Alert, transferlerin büyük olasılıkla ponzi planı tarafından yapıldığını ancak henüz bunu resmen doğrulayamadıklarını bildirdi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

772BeğenenlerBeğen
189TakipçilerTakip Et
12,109TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar