Yükleniyor...

25 Eylül Kripto Para Borsa Analizi

Yaklaşık olarak 5 yıldır Bitcoin borsası son çeyrekte değer kazanmaktadır

25 eylul bitcoin analizi

Yaklaşık olarak 5 yıldır Bitcoin borsası son çeyrekte değer kazanmaktadır. Bu yılda son çeyreğe girerken bir artış söz konusu. Hem borsada ki ana coinler hemde borsanın genel hacminde bir artış mevcut.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in ETF kararını bozmasından beri piyasalar kendine gelememişti fakat son haftaya girerken piyasalarda bir boğa etkisi hakim. Bu yazımızda coinleri alt başlıklar halinde detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Bitcoin / Dolar

Bitcoin güne ufakta olsa bir düşüşle başladı ve şuanda ki değeri 6,431 $ seviyelerinde. Her ne kadar 6,600 seviyelerine çıkış yapsa da bu değerlerde pek tutunamadı. Şuanda alım fırsatı olup olmadığı tartışma konusu olsa da alım için ufakta olsa bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Bu fiyatların üzerinde seyretmesi tamamen boğaların elinde. Eğer boğalardan destek gelmez ise, yatırımcılara tavsiyemiz 6100 $ seviyelerinde bir stop yani satış emri koymaları çünkü Bitcoin bu değere düştüğü zamanlarda genellikle hızlı bir şekilde 5000  seviyelerine yaklaşıyor.

Ethereum / Dolar

Ethereum her ne kadar değer kazansa da şuanda düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. Güne %9’luk bir düşüş ile başlayan ETH, şuanda 212 $ seviyelerinde. Desteğin kopması halinde 190 $ seviyelerine kadar gelebilir. Tam tersi durumda ise 320 $’a kadar bir potansiyeli söz konusu. Şuanda satın alma veya satış pozisyonu önermemekteyiz.

XRP / Dolar

Bu haftanın en çok değer kazanan coini olan XRP, güne %12’lik bir kaybı ile başladı. Şuanda değeri 0,45 $ ve 0,50’nin üzerinde pek tutunamadı. Şuanda desteğin çekildiği bariz bir şekilde belli. Eğer ayılar piyasaya hakim olursa iki hafta ki önceki değeri olan 0,30 $’ı tekrardan gelebilir.

Bitcoin Cash / Dolar

Güne %7’lik bir değer kaybı ile başlayan Bitcoin Cash‘in değeri 435 $. 22 Eylül’de 500 $’a ulaşsa da o seviyelerde çok tutunamadı. 400 $ seviyelerini test edebilir.

Litecoin / Dolar

56 $ seviyelerinde seyreden Litecoin, şuanda destek alma aşamasında. Beklediği desteği bulamaz ise kritik seviye olan 50 $’ın altına inebilir.

Dash / Dolar

En değerli 11. coin olan Dash, birkaç gün tırmansa da bu tırmanışı kısa sürdü. Şuanda fiyatı 183 $ olan Dash, %5’lik bir değer kaybı ile değerini koruyan coinler arasında. Beklediği desteği bulması durumunda 200 $’ın üzerine çıkar ki bu rakam çok kritik. Destek gelmemesi durumunda ise 150 $’a kadar inmesi kuvvetle muhtemel.

Bu analizde anlattığımız veriler bugüne özel olmakla birlikte verdiğimiz bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x