Yükleniyor...

25 Milyar Dolarlık Kripto Risk Altında!

Siber güvenlik firması Halborn, 280'den fazla blockchain ağının yaklaşık 25 milyar dolarlık istismar riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

blockchain gorseli

Siber güvenlik firması Halborn, 280’den fazla blockchain ağının yaklaşık 25 milyar dolarlık istismar riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Kripto endüstrisinde günden güne artan proje sayısı, daha fazla ilginin bu sektöre gelmesini sağlıyor. Ancak, projelerin oluşturduğu blockchain ağları ve kripto para birimleri istismar risklerini de kullanıcılarına yansıtabiliyor. Geçmiş dönemde, birçok hack ve istismar yaşanmış, bu durum sonucunda milyarlarca dolarlık para buhar olmuştu.

Detaylı bir inceleme yapan Halborn, yüzlerce blockchain ağında, yaklaşık 25 milyar dolarlık kripto parayı riske atabilecek istismar risklerinin olduğunu belirtti.

Halborn, Kripto Endüstrisinin İstismar Edilebilme Riskine Değindi

Siber güvenlik kuruluşu Halborn, geçtiğimiz gün yayımladığı bir blog paylaşımında, “Rab13s” olarak adlandırdığı güvenlik açığı konusunda uyarılarda bulundu. Halborn, Dogecoin‘de güvenlik açıkları tespit ettiğini ve bunu düzeltmek için çalıştığını aktardı. Kuruluş ayrıca, Litecoin ve Zcash gibi popüler kripto para projelerinde de açıklar buldu.

Dogecoin’de bulduğu açıkların diğer blockchain ağlarını da etkileyebileceğini belirten Halborn, 280’den fazla blockchain ağının istismar edilme riskini ortaya koydu. Bu risk, kripto endüstrisinde yaklaşık 25 milyar dolarlık bir varlığı etkiliyor.

Twitter üzerinden de duyuru yapan ve bulduğu açığa “Zero Day” ismini veren Halborn, şunları söyledi;

“Halborn, Dogecoin’i ve Litecoin ve Zcash dahil 280’den fazla ağı etkileyen ve 25 Milyar Doların üzerinde dijital varlığı riske atan devasa ZeroDay’i keşfetti!”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner