Yükleniyor...

250 Milyon Dolarlık Bitcoin’i (BTC) Nasıl Aldılar?

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, 21 bin 454 adet Bitcoin’in (BTC) satın alınmasını detaylı bir biçimde anlattı.

btc

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 21 bin 454 adet Bitcoin’in (BTC) satın alınmasını detaylı bir biçimde anlattı.

MicroStrategy CEO’su Saylor, 21.454 BTC (o sırada 250 milyon dolara denk geliyordu) elde etmek için 78.388 zincir dışı muazzam bir işlem gerektiğini iddia etti. Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan MicroStrategy satın alımdan sonra kripto para varlıklarını soğuk depoya yerleştirmek için gereken 18 zincir içi işlemle güvence altına aldı.

Gizli Bir Satın Alma

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile yaptığı bir podcast’te Saylor, güvenlik sorunları nedeniyle satın alma sürecini “en ince ayrıntısına kadar” anlatamayacağını ifade etti. Yine de, diğer şirket sahiplerinin çok fazla Bitcoin satın almak isterlerse kendi konumunda ne yapacaklarına dair bazı bilgiler paylaştı:

“Eğer benim konumumda olsaydın… Gideceksin ve kurumsal düzeyde bir grup borsayla görüşeceksin. Üzerinde çalışacak ve kurumsal düzeyde veliler arayacaksınız. Evet, tüm güvenlik sorunlarını, tüm teknoloji sorunlarını vb. bldiğinize bakacaksınız. Hazırlayacağınız ekip hakkında düşüneceksiniz.”

Bu satın alım “pek çok” gün boyunca “dakika dakika incelenen” binlerce küçük işlem yapma eğilimini gerektiriyordu. Biraz gururlu bir üslupla Saylor, “doğru takıma” sahip oldukları için piyasayı hiç hareket ettirmediklerini de belirtti.

Bitcoin’in Tükenen Kaynağı

Daha önce bildirildiği gibi MicroStrategy, kendisini enflasyondan korumak için Bitcoin’i rezerv varlığı olarak benimseyerek Ağustos ayında dalgalar yarattı:

“Eriyen 500 milyon dolarlık bir buz küpünün üzerinde oturduğumuzun korkunç bir biçimde farkına vardık.”

14 Eylül’de ilave 16 bin 796 ek BTC elde ettikten sonra, firma şu anda BTC’nin 21 milyon madeni parayla sabit olan toplam arzının yüzde 0.18’ine sahip. 376 şirketin, dünyanın en büyük kripto para birimi gittikçe azalırken MicroStrategy’nin hareketini kopyalayabileceği tahmin ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner