26 Kasım Kripto Para Borsa Analizi • Coinkolik
Yükleniyor...

26 Kasım Kripto Para Borsa Analizi

Kripto pazarı yaralarını sarmaya çalışıyor.

26 kasim kripto para pazari

Kripto pazarı yaralarını sarmaya çalışıyor. Cash’de başlayan savaş sonrası Bitcoin Cash, ABC ve SV olarak ikiye ayrıldı. ABC orijinal BCH bloklarını kullanarak savaşı kazandı ve en değerli 4. kripto para birimi ünvanını aldı. Cash SV ise ilk 9’da ki yerini korurken Tether’in en büyük rakibi konumunda.

Wright ve ABC arasında ki savaştan tüm pazar olumsuz etkilendi. Dün itibariyle Bitcoin 4000 doların altına inerek 2018 yılında ki en düşük seviyesini yaşasa da şuanda kritik seviye olan 4000 doların üzerine çıkıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin’den madencilik alanında kötü haberler gelmeye devam ediyor. Şirketler fişleri çekerken bazı şirketlerde iflasını açıklayarak ellerinde ki cihazları satmaya başladılar. 4000 doların destek seviyesi olduğunu gördük çünkü borsaların hareket kazanması ile birlikte tekrardan bu seviyenin üzerine çıkıldı.

Eski seviyeler ise hayal olarak gözüküyor çünkü toplam pazar hacimlerinde büyük daralmalar söz konusu ve yaklaşan volatilite de cabası. Tether dışında ki tüm kripto paraların aldıkları yatırım miktarı büyük oranda azalmış durumda.

Bitcoin

Geçen hafta 5300 dolardan işlem gören Bitcoin, bu hafta 4000 doların altına inse de şuanda 4050 dolardan işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana ise 20 milyar dolarlık bir daralma yaşandı. Bu rakam çok ciddi ve savaşın başlaması ile birlikte herkes satış yaparak pazardan çıkmış durumda.

Şuanda pazarda kalanlar, büyük yatırımcılar ile 2016 yıllarında pazara giren oyuncular. Bu yatırımcılar hali hazırda düşük fiyatlardan giriş yaptıkları için pazarda kalmaya devam ediyorlar. Madencilik şirketleri de zor durumda olduğu için ellerinde ki Bitcoin ve türevlerini pazara sürerek ufak bir boğa etkisi yapabilir.

Pazar Kapasitesi: 69,71 milyar dolar

XRP

XRP geçen hafta yıkımdan etkilenmeyip seviyesini 0,50 dolarda tutsa da bu hafta XRP’de yıkımı yaşadı. 0,38 dolara kadar düşen değerine rağmen 0,32 doların destek seviyesi olduğunu görebiliyoruz. Bu seviyelerin altına düşmeyeceği birçok uzman tarafından da belirtiliyor.

Geçen haftadan bu yana pazar hacminde 4 milyar dolarlık bir daralma yaşandı. XRP’ye duyulan güvende sarsılmış durumda.

Pazar Kapasitesi: 15,48 milyar dolar

Ethereum

Geçen hafta 157 dolardan işlem gören Ethereum, bu hafta neredeyse iki haneli rakamlara ulaştı. 100 dolar destek seviyesi ve uzun süre daha burada kalacaktır. Koltuğunu XRP’ye kaptıran Ethereum uzun süre daha ünvanı alamayacak gibi duruyor.

Ethereum’da ise gizli bir proje yürütülüyor. Vitalik’in başını çektiği ekip “Ethereum 1x” adında ki proje ile kripto parayı daha hızlı ve şeffaf hale getirmeyi planlıyor. Tabi ki bu proje bu yıl yapılmayacak.

2 hafta önce 5 milyar dolar, bu haftada 4 milyar dolarlık bir daralma yaşandı.

Pazar Kapasitesi: 12,12 Milyar Dolar

Bitcoin Cash ABC

Bitcoin Cash resmi olarak ayrıldı. Bitmain ve ABC ekibi savaşın kazananı oldular. Wright ise tüm egosu ile “tüm pazarı ben bu hale getirdim” şeklinde ki açıklamalarını Twitter üzerinden yapmaya devam ediyor.

Geçen hafta 350 dolardan işlem gören BCH bu hafta 183 dolardan ABC adında işlem görüyor. Dün değeri çok düşse de bugün ufak bir toparlanma söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 3,2 milyar dolar

Litecoin

Litecoin 30 dolarlık olan seviyesini koruyor. Pazar hacminde ufak bir daralma söz konusu. Eski seviyeler ise şuan için hayal. Hakkında önemli bir haberde gelmedi. Kendi halinde ilerlemeye devam ediyor.

Pazar Kapasitesi: 1,9 milyar dolar

Tether

Tether’de durumlar şuan için iyi. Geçen haftadan bu yana pazar kapasitesini arttırdı. Fiyat noktasında ise ufak bir gerileme var. Hakkında açılan bir dava olduğu için şuan için yatırım yapmak ne kadar doğru orası büyük bir muamma. Yatırımcılar ise bu coine güvenmeye devam ediyorlar.

Pazar Kapasitesi: 1,83 milyar dolar


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x