Yükleniyor...

26 Milyon Dolarlık Zarar Kripto Para Borsasına İflası Getirdi!

Son dönemde iflas ettiğini duyuran kripto para borsalarının arasına Güney Koreli kripto para borsası Coinbin de katıldı.

Kripto Para Borsası İflas

Son dönemde iflas ettiğini duyuran kripto para borsalarının arasına Güney Koreli kripto para borsası Coinbin de katıldı. Coinbin, yaklaşık 26 milyon dolarlık zararla iflas ettiğini duyurdu.

Borsa Çalışanlarından Biri Zimmetine Para Geçirdi

20 Şubat’ta borsanın Seul’deki ofisinde gazetecilere konuşan Coinbin CEO’su Park Chan-kyu, önemli açıklamalarda bulundu. Chan-kyu, çalışanlarından birinin zimmetine para geçirmesinin ardından artan borçlardan dolayı iflas başvurusunda bulunmaya hazırlandıklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chan-kyu’nun açıklamalarının ardından aynı gün saat 15:00 itibariyle platform kripto para yatırma ve nakit çekme işlemleri durdurduğunu duyurdu. Borsa yetkilileri kripto paraların ve nakit paraların tasfiyesinin iflas prosedürlerine tümüyle uygun olarak gerçekleştirileceğini belirtti.

Chan-kyu, zimmetine para geçiren borsa çalışanının bir dönem Coinbin’in selefi olan Youbit’te CEO’luk yapmış ve Coinbin’de kripto paraların yönetiminden sorumlu olan bir yönetici olduğunu açıkladı. Chan-kyu, 100’ün üzerinde Ethereum’a sahip cüzdan anahtarının çalışan tarafından hiç edildiğini iddia etti. İddiaların hedefindeki yöneticisi ise bu iddiaları reddederek cüzdanların anahtarlarını kaybettiğini öne sürdü. Chan-kyu’ya göre, cüzdan anahtarlarının kaybolmasının nedeni bir hata değil, bilinçli bir hareketin sonucu.

26 milyon doları bulan ve iflasa neden olan zararın 2 milyon dolarının kayıp kripto paralardan, 24 milyon dolarının ise eski Youbit çalışanlarına ayrılan tazminattan kaynaklandığı bildiriliyor. İflasını açıklayan Coinbin, 2017’nin sonunda hack saldırısı sonucu 15 milyon dolarını kaybeden bir diğer kripto para borsası Youbit’i devralmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x