Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları 26 Milyon Dolarlık Zarar Kripto Para Borsasına İflası Getirdi!

26 Milyon Dolarlık Zarar Kripto Para Borsasına İflası Getirdi!

ABONE OL:google-news

Son dönemde iflas ettiğini duyuran kripto para borsalarının arasına Güney Koreli kripto para borsası Coinbin de katıldı. Coinbin, yaklaşık 26 milyon dolarlık zararla iflas ettiğini duyurdu.

Borsa Çalışanlarından Biri Zimmetine Para Geçirdi

20 Şubat’ta borsanın Seul’deki ofisinde gazetecilere konuşan Coinbin CEO’su Park Chan-kyu, önemli açıklamalarda bulundu. Chan-kyu, çalışanlarından birinin zimmetine para geçirmesinin ardından artan borçlardan dolayı iflas başvurusunda bulunmaya hazırlandıklarını söyledi.

Chan-kyu’nun açıklamalarının ardından aynı gün saat 15:00 itibariyle platform kripto para yatırma ve nakit çekme işlemleri durdurduğunu duyurdu. Borsa yetkilileri kripto paraların ve nakit paraların tasfiyesinin iflas prosedürlerine tümüyle uygun olarak gerçekleştirileceğini belirtti.

Chan-kyu, zimmetine para geçiren borsa çalışanının bir dönem Coinbin’in selefi olan Youbit’te CEO’luk yapmış ve Coinbin’de kripto paraların yönetiminden sorumlu olan bir yönetici olduğunu açıkladı. Chan-kyu, 100’ün üzerinde Ethereum‘a sahip cüzdan anahtarının çalışan tarafından hiç edildiğini iddia etti. İddiaların hedefindeki yöneticisi ise bu iddiaları reddederek cüzdanların anahtarlarını kaybettiğini öne sürdü. Chan-kyu’ya göre, cüzdan anahtarlarının kaybolmasının nedeni bir hata değil, bilinçli bir hareketin sonucu.

26 milyon doları bulan ve iflasa neden olan zararın 2 milyon dolarının kayıp kripto paralardan, 24 milyon dolarının ise eski Youbit çalışanlarına ayrılan tazminattan kaynaklandığı bildiriliyor. İflasını açıklayan Coinbin, 2017’nin sonunda hack saldırısı sonucu 15 milyon dolarını kaybeden bir diğer kripto para borsası Youbit’i devralmıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar