Yükleniyor...

28 Eylül Kripto Pazarı Borsa Analizi

Kripto pazarında şuanda tam bir bahar havası yaşanıyor.

piyasada son durum

Kripto pazarında şuanda tam bir bahar havası yaşanıyor. Bazı hükümetlerin ve devlet kuruluşlarının kripto paraları destekleme açıklamalarının ardından Bitcoin ve altcoinler yükselişlerini sürdürüyor. Şuanda günlük ticaret hacmi 16 milyar doları geçmiş durumda. Yine toplam hacim 220 milyar doların üzerinde.

Piyasada ki en iyi 20 coinde ise son 24 saat içerisinde durgunluk söz konusu.

Bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’de bir yükseliş söz konusu ve rallinin başlaması için altyapı hazır. Bitcoin uzun süre ardından 6,600 dolar seviyelerine tekrardan ulaştı.

Güne yaklaşık olarak 2,82 civarında bir büyüme ile başlayan Bitcoin’in günlük alış ve satış fiyatı 6500 ile 6700 dolar arasında.

Ethereum

Ethereum’da da ufakta olsa bir yükseliş söz konusu. 224 dolardan işlem gören en iyi ikinci coin, üzerinde ki baskıyı kırmaya çalışıyor.

XRP

Ripple yani XRP’de ise büyük bir değişim gözükmemekte. 0,52 dolardan işlem gören XRP, gece 0,54 dolara kadar çıkmıştı. Geçen aya göre ise değerini %60 arttırmış durumda.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash’de ise bir düşüş söz konusu. Dün değerini %25 arttıran coinin doygunluk noktasına ulaştığını dünkü analizimizde belirtmiştik. Bugün %5 değer kaybederek 537 dolar seviyesinde işlem görmekte. Kritik seviye olan 500 dolara ise şuanda yakın.

Litecoin

Litecoin’de büyük bir değişiklik yok. 61 dolardan işlem görüyor. Kritik seviye olan 60 dolara yaklaşmış durumda eğer destek gelmezse 50 dolar seviyesine tekrardan inebilir.

Dash

Dash’de ufak bir artış söz konusu. 190 dolar seviyesinden işlem gören Dash, destek gelmemesi durumunda eski seviyesi olan 180 dolara tekrardan inebilir.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Genel bir durum değerlendirmesi yapmak gerekirse bu hafta Litecoin, Bitcoin Cash ve XRP’de büyük bir yükseliş kaydedildi.

ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden ve banka kuruluşlarından olan Goldman Sachs, dün itibariyle kripto para alanında faaliyet gösteren Veem’e 25 milyon dolarlık bir fon sağladı. Şirket kripto para yatırımlarını durdurdu iddiasını ile yalanladı.

Yine SEBA Crypto AG ise kripto para bankası kurmak için 103 milyon dolara yakın bir finans topladı.

Avusturya’da ise yerel basından gelen haberler sevindirici. Hükümet önümüzde ki hafta müzayedede Ethereum blok zinciri için 1,35 milyar dolarında devlet tahvili çıkarmayı planlamakta. Bu haberin gerçekleşmesi durumunda Ethereum buhrandan çıkabilir.

Bu kadar iyi haberin gelmesi sebebiyle bugün piyasada bir hareketlilik var. İlerleyen haftalarda ise negatif anlamda bir durum olmaz ise piyasanın olumlu hareketi devam edecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x