Ana Sayfa Analizler 28 Eylül Kripto Pazarı Borsa Analizi

28 Eylül Kripto Pazarı Borsa Analizi

Kripto pazarında şuanda tam bir bahar havası yaşanıyor. Bazı hükümetlerin ve devlet kuruluşlarının kripto paraları destekleme açıklamalarının ardından Bitcoin ve altcoinler yükselişlerini sürdürüyor. Şuanda günlük ticaret hacmi 16 milyar doları geçmiş durumda. Yine toplam hacim 220 milyar doların üzerinde.

Piyasada ki en iyi 20 coinde ise son 24 saat içerisinde durgunluk söz konusu.

Bitcoin

Bitcoin’de bir yükseliş söz konusu ve rallinin başlaması için altyapı hazır. Bitcoin uzun süre ardından 6,600 dolar seviyelerine tekrardan ulaştı.

Güne yaklaşık olarak 2,82 civarında bir büyüme ile başlayan Bitcoin’in günlük alış ve satış fiyatı 6500 ile 6700 dolar arasında.

Ethereum

Ethereum’da da ufakta olsa bir yükseliş söz konusu. 224 dolardan işlem gören en iyi ikinci coin, üzerinde ki baskıyı kırmaya çalışıyor.

XRP

Ripple yani XRP’de ise büyük bir değişim gözükmemekte. 0,52 dolardan işlem gören XRP, gece 0,54 dolara kadar çıkmıştı. Geçen aya göre ise değerini %60 arttırmış durumda.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash’de ise bir düşüş söz konusu. Dün değerini %25 arttıran coinin doygunluk noktasına ulaştığını dünkü analizimizde belirtmiştik. Bugün %5 değer kaybederek 537 dolar seviyesinde işlem görmekte. Kritik seviye olan 500 dolara ise şuanda yakın.

Litecoin

Litecoin’de büyük bir değişiklik yok. 61 dolardan işlem görüyor. Kritik seviye olan 60 dolara yaklaşmış durumda eğer destek gelmezse 50 dolar seviyesine tekrardan inebilir.

Dash

Dash’de ufak bir artış söz konusu. 190 dolar seviyesinden işlem gören Dash, destek gelmemesi durumunda eski seviyesi olan 180 dolara tekrardan inebilir.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Genel bir durum değerlendirmesi yapmak gerekirse bu hafta Litecoin, Bitcoin Cash ve XRP’de büyük bir yükseliş kaydedildi.

ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden ve banka kuruluşlarından olan Goldman Sachs, dün itibariyle kripto para alanında faaliyet gösteren Veem’e 25 milyon dolarlık bir fon sağladı. Şirket kripto para yatırımlarını durdurdu iddiasını ile yalanladı.

Yine SEBA Crypto AG ise kripto para bankası kurmak için 103 milyon dolara yakın bir finans topladı.

Avusturya’da ise yerel basından gelen haberler sevindirici. Hükümet önümüzde ki hafta müzayedede Ethereum blok zinciri için 1,35 milyar dolarında devlet tahvili çıkarmayı planlamakta. Bu haberin gerçekleşmesi durumunda Ethereum buhrandan çıkabilir.

Bu kadar iyi haberin gelmesi sebebiyle bugün piyasada bir hareketlilik var. İlerleyen haftalarda ise negatif anlamda bir durum olmaz ise piyasanın olumlu hareketi devam edecektir.

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

Akbank ve Ripple İşbirliği Resmen Başladı!

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, geçtiğimiz yıl Ripple ile işbirliğine gitmişti. İşbirliği kapsamında Blockchain teknolojisi kullanılarak uluslararası para transferlerinin yapılması hedefleniyordu. Banka...

Weiss Ratings: Bitcoin Almak için İyi Bir Zaman

Bitcoin'in (BTC) fiyatı son 15 ayın en düşük seviyelerini gördü. Bu sert düşüşler sonrası hafif  yükselişler görülse de da amiral gemisin kripto para biriminin...

Kripto Para Kullanıcı Sayısı Giderek Artıyor

2018 yılı boyunca etkisinden çıkılmayan ayı piyasası sonucunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek iyi geçmedi. 2017'nin son döneminde 20.000 dolara kadar...

Allianz: Kripto Paralar Yasaklansın

2017 yılı geliri 1.87 milyar Euro olan Allianz Global Investors'ın CEO'su ve yatırım sorumlusu Andreas Utermann kripto paraların yasaklanması gerektiğini söyledi. Reuters'ın haberine göre Utermann, katıldığı bir panelde İngiltereli...

Teknik Analist Tone Vays: Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 1.500 Dolara Düşebilir

Son 15 ayın en düşük seviyelerini gören ve hafif hafif toparlanma sinyalleri veren Bitcoin'in (BTC) bu seneki içler acısı hali malumunuz. Piyasanın teknik analistlerinden Tone...