Yükleniyor...

280 Milyon Dolarlık Vurgunda Yeni Gelişme: KuCoin Borsası Saldırganları Yakalandı!

Kripto para borsası KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, 281 milyon dolarlık borsa hack’lenmesinden sorumlu tutulan şüphelilerin “kapsamlı bir soruşturma” sonucunda yakalandığını dün Twitter’da açıkladı

280 Milyon Dolarlik Vurgunda Yeni Gelisme KuCoin Borsasi Saldirganlari Yakalandi

Kripto para borsası KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, 281 milyon dolarlık borsa hack’lenmesinden sorumlu tutulan şüphelilerin “kapsamlı bir soruşturma” sonucunda yakalandığını dün Twitter’da açıkladı. KuCoin, siber saldırı şüphelilerini tespit ettiğini iddia etti ancak bir güvenlik uzmanı ise bu olayın borsanın içindeki biri tarafından gerçekleştirildiğini söyleyerek kafaları karıştırdı.

“Kapsamlı bir araştırmanın ardından, 26 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşen KuCoin siber saldırı olayına dair önemli kanıtlar bulduk. Kolluk kuvvetleri ve polis akabinde derhal harekete geçti.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter hesabından attığı başka bir tweet’te Lyu, borsanın bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, büyük güvenlik ihlaline maruz kaldığını ve yakında “tam işlevselliğe” geri döneceğini belirtti.

Yeni Bir Mt. Gox Vakası mı?

25 Eylül’de, merkez Singapur’da bulunan büyük bir kripto para borsası olan KuCoin, Bitcoin ve birçok ERC-20 tokenı’nın borsanın sıcak cüzdanından transfer edildiğini doğruladı.

Başlangıçta, güç durumdaki borsadan 150 milyon dolara yakın değerde kripto para
harcandığı bildirildi. Diğer tahminler, vurgunun 280 milyon doları aşarak çok daha büyük olduğunu gösterdi.

İçeriden Bir Saldırı mı?

Bu sırada Hudson Rock CTO’su Alan Gal, bu saldırının borsanın içinden bir kişi ya da kişiler tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti ve şöyle  söyledi:

“Bahse girerim ki bu olay içeriden yapıldı, yoksa ipuçlarını bulup zanlıları ortaya çıkarmak bu kadar uzun sürmezdi. Ancak içeriden birilerinin tezgah kurması, vakanın çözülmesini biraz geciktirebilir.”

Siber güvenlik uzmanı, hacker’ların çalınan kripto parayı VPN kullanmadan
DEX’lerde aklayabileceğine inanmadığını söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x