29 Ekim Kripto Para Borsa Analizi • Coinkolik
Yükleniyor...

29 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

Geçen haftadan bu yana büyük değişikler yok.

Coin360

Geçen haftadan bu yana büyük değişikler yok. Grafiklerden de görebileceğiniz gibi maksimum yukarıya ve aşağıya yönde %1’lik değişimler söz konusu. Son 3 ayı değerlendirirsek, borsa eskisi kadar hareketli değil. Bazı uzmanlardan gelen bilgilere göre ise yatırımcılar artık kripto pazarının risk teşkil etmesinden bıkmış durumda ve bu sebeple fiyatlar korunuyor.

Ayıların pazara hakim olması her zaman aşağıya doğru bir hareket anlamına gelmiyor. Şuanda durgunluk hakim ve Bitcoin neredeyse son üç aydır 6,300 ile 6,600 dolar arasında seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Muhtemelen bu hareketler devam edecektir ve şuan için bir ralli ufukta görünmüyor. Eğer son çeyrekte ralli başlamaz ise bu kripto pazarı için bir ilk olacak çünkü son çeyrekte her zaman ralli başlamıştı.

Haberleri incelediğimizde ise şirketler blok zinciri alanında sürekli olarak yeni projeler geliştiriyorlar. Birçok uzman ise fiyatların bu şekilde devam edeceği konusunda hem fikir. Bazı uzmanlar düşüş beklerken önümüzde ki yıl çok büyük bir sorun yaşanmaz ise 6,000 doların üzerinde kalacağına hem fikirler.

Bitcoin

24 Ekim itibariyle Bitcoin 6,500 doların üzerine çıksa da bu çıkış uzun sürmedi ve tekrardan asıl seviye olan 6,400 dolar bandına geri gelindi. Bu hafta genel bir değerlendirme yapmak gerekirse Bitcoin 6,450 doların üzerinde seyretti. Genel olarak da büyük değişimler yaşanmadı ve hafta oldukça sakin geçti.

Şuan için alış veya satış çok makul bir seçenek değil. Birçok büyük yatırımcının uzun pozisyonda kaldığı haberleri geliyor. Geçen hafta 111,31 milyar dolar olan market hacmi ise bu hafta 110,50 milyar dolara düştü. Hacimde olumsuz bir durum yaşansa da bu fiyatlara olumsuz olarak yansımadı.

Pazar Kapasitesi: 110,50 milyar dolar

Ethereum

Ethereum bu hafta 200 doların altına hiç inmedi. Şuanda değeri 204 dolar. 200 dolar bandı oldukça önemli çünkü altına inmesi durumunda yıkım başlayabilir. Diğer yandan birçok uzman 200 dolar bandının altında kalınmayacağını iddia ediyor. Büyük bir ayı hareketi olmadığı sürece bu seviye korunacaktır.

Ethereum ile ilgili bu hafta önemli bir gelişme söz konusu değil. Hard fork çalışmaları devam ediyor. Pazar hacminde ise 0,5 milyar dolarlık bir daralma söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 21,05 Milyar Dolar

XRP

XRP geçen hafta ki değerini korumaya devam ediyor. 24 Kasımda 0,46 seviyeleri görülse de şuanda 0,45 dolar seviyesinde. Bu hafta önemli bir haber yok. Toplam hacimde ise Bitcoin ve Ethereum düşüş yaşarken XRP’de bir artış söz konusu. Destek gelirse 0,60 seviyeleri çok yakın, gelmez ise bu haftada bu seviyede devam edilir.

Pazar Kapasitesi: 18,47 milyar dolar

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash diğer coinlere oranla bu hafta çok inişli çıkışlı bir grafiğe sahip. Haftanın başında 450 dolar seviyesi görülse de şuanda ki değeri 439 dolar. Geçen hafta 447 olan seviye ise korunamadı. Eski popülerliğini yitiren bu coinin hacminde ise çok azda olsa bir daralma söz konusu. Kuvvetle muhtemel bu haftada 440 dolar bandında devam edecektir.

Pazar Kapasitesi: 7,66 milyar dolar

Litecoin

Litecoin geçen haftaya oranla bu hafta daha hareketli. Zaman zaman 55 dolara kadar bir çıkış yaşansa da şuanda ki değeri 51,90 dolar. 60 dolar seviyesi şuan için çok uzak fakat 50 dolar olan barajda yıkılmayacaktır. Pazar hacminde 0,3 milyar dolarlık bir daralma söz konusu olsa da bu fiyatlara etki etmedi.

Pazar Kapasitesi: 3,06 milyar dolar

Tether

Pazar hacminde ki en büyük daralma Tether’de yaşanıyor. Diğer coinler hakkında hafta da bazen hiç haber olmaz iken Tether hakkında sürekli haberler çıkıyor. Geçen hafta ki 0,97 dolar seviyesi 0,99 dolara kadar çıktı. 1:1 oranı şuan için muhtemel. Üzerinde ki baskıyı kırmış gibi görünüyor.

Diğer yandan her hafta stablecoin alanında yeni projeler ortaya çıkıyor. USDC coini, Coinbase borsasında aktifleşti ve en değerli ilk 60 coin arasına şimdiden girmiş durumda.

Pazar Kapasitesi: 1,92 milyar dolar

IOTA

IOTA’nın hacminde 0,04 milyarlık bir daralma söz konusu. Fiyatı geçen hafta 0,49 dolar iken bu hafta 0,47 dolara indi. 0,40 doların üzerinde ki değer korunacaktır fakat 0,50 doların üstü şuan için muhtemel değil. Dash’den koltuğu alsa da rakibi kendisine oldukça yaklaşmış durumda.

Pazar Kapasitesi: 1,32 milyar dolar

Dash

Geçen hafta 153 dolar olan seviye bu hafta 155 dolara kadar çıktı. Bu hafta 152 doların altına ise hiç inilmemesi olumlu bir haber. Diğer yandan 160 doların üzerine de hiç çıkılamadı. Koltuğu IOTA’ya kaptırsa da geçen haftadan bu yana pazar hacmi 0,02 milyar dolar artmış durumda ve koltuğu tekrardan devralabilir.

Pazar Kapasitesi: 1,31 milyar dolar

Genel Durum ve Gelen Haberler

Borsalar eskisi kadar hareketli değil. Coinbase bu haftada yeni projelerini kullanıcıları ile paylaştı. Sony şirketi de blok zincirinde ki faaliyetlerini arttırmaya devam ediyor. CFTC gibi resmi ve güvenilir bir kurumdan ise bu hafta kripto paralar ile ilgili olumlu bir rapor geldi.

Yaklaşık olarak 3 aydır pazara ayılar hakim ve muhtemelen pazar bu şekilde devam edecektir. Aralık ayında ise bir hareketlilik hala daha bekleniyor. Uzun pozisyon sayısının ise arttığı noktasında anket sonuçları geçtiğimiz günlerde kullanıcılar ile paylaşıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x