Yükleniyor...

3 Milyon Kullanıcının Cevabına Göre En Popüler Kripto Paralar

Londra merkezli bir kripto para depolama, cüzdan hizmetleri ve alım-satım platformu Luno tarafından yapılan araştırma, Bitcoin (BTC) ve Ethereum'dan (ETH) sonra en popüler kripto para birimlerini ortaya koyuyor.

Kripto Paralar 1

Londra merkezli bir kripto para depolama, cüzdan hizmetleri ve alım-satım platformu Luno tarafından yapılan araştırma, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra en popüler kripto para birimlerini ortaya koyuyor.

Luno, 3 milyon kullanıcısına Bitcoin ve Ethereum’dan sonra hangi kripto para birimlerini tercih ettikleri yönünde soru yöneltti. Araştırmaya göre, BTC ve ETH’den sonra en çok tercih edilen kripto para birimi Ripple (XRP) oldu.

XRP’yi ise sırası ile Litecoin (LTC) ve Stellar (XLM) takip etti. Beşinci, altıncı, yedinci, ve sekizinci sırada ise Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB), Monero (XRM) ve USD Coin (USDC) yer alıyor. Zcash (ZEC) ise dokuzuncu sırada yer alırken, Maker (MKR) ilk on sırayı tamamlayan kripto birim oldu.

EOS (EOS) ve son zamanların parlayan yıldızı Tezos (XTZ) da dahil olmak üzere hacim bakımından büyük olan kripto paralar bu listeye giremedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner