Yükleniyor...

3 Önemli Destek Seviyesini Kıran Ethereum (ETH) Bu Seviyelerden Alınır Mı?

BTC mevcut seviyelerde mücadele ederken Ethereum (ETH) yukarı doğru büyük bir hareket gerçekleştiriyor.

3 Önemli Destek Seviyesini Kıran Ethereum ETH Bu Seviyelerden Alınır Mı

BTC mevcut seviyelerde mücadele ederken Ethereum (ETH) yukarı doğru büyük bir hareket gerçekleştiriyor. Ayrıca, Ethereum’daki bu dramatik yükselişi tetikleyen Bitcoin (BTC) değildi.

Ethereum (ETH) Bitcoin’e (BTC) Karşı Bağımsızlık Kazanıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BTC yükselişini genellikle altcoin’ler takip ediyordu. Bu sefer farklı bir hikaye oluştu. Ethereum, çok süslü muadili Bitcoin’i geride bırakan muhteşem bir boğa koşusu gösterdi.

Bitcoin mevcut seviyelerinde mücadele ederken, Ethereum son yükselişiyle %7’den fazla değer kazandı. ETH/USD şu anda 237,51 dolardan işlem görüyor.

ETH’de Teknik Görünüm

  • ETH için gün aralığı 218,85  – 238,00 dolar seviyeleridir. ETH/USD için saatlik zaman grafiğine bakıldığında, son yirmi dört saat içinde işlem gören hacimlerin önceki mumlardan çok daha yüksek olduğu ortaya çıkacaktır.
  • ETH/USD fiyatları durumunda kopma mumu da bir önceki ortalamadan çok daha yüksekti. Fiyatlar, aradan sonra belirgin bir şekilde yükseliyor. Ayrıca kripto para borsalarında artan satın alma baskısı gözüküyor.
  • MACD, yukarı doğru bir geçişten sonra oldukça yükseliyor.
  • Ethereum, hem günlük hem de saatlik grafiklerde 50-SMA ve 200-SMA’nın çok üzerindedir. Bu ETH’nin hem kısa vadeli hem de uzun vadede ayı piyasasının dışında olduğunu gösteriyor.

Yükselen ETH’yi Şimdi Satın Almak Riskli Mi?

ETH’nin dramatik yükselişine tepki gösteren yatırımcılar, şimdi ETH’ye yatırım yapmak için en iyi zamanın olmayacağını akılda tutmalıdır. Satın almak için mükemmel bir fırsat ilk koparma mumu seviyelerinde olabilirdi.

Bununla birlikte, aşırı alımlı RSI’den geçen Ethereum fiyatları yakında büyük bir düzeltmeye tanık olabilir. Bu durumda, ETH dik bir şekilde düşme potansiyeline sahip gözüküyor.

Ancak, trader’lar ve günlük trader’lar bu durumda düşüşü iyi değerlendirebilir. Ve ETH bu kadar yüksek seviyelerde işlem yaptığından, koparma mumu kolayca tespit edilebilir. Her durumda, Ethereum’un Bitcoin’e bağımlılığı yakında tektonik bir değişime sahip olabilir!