Anasayfa Bitcoin Haberleri 30 Milyar Dolar Değerindeki 3.9 Milyon Bitcoin (BTC) 5 Yıldır Uyuyor!

30 Milyar Dolar Değerindeki 3.9 Milyon Bitcoin (BTC) 5 Yıldır Uyuyor!

ABONE OL:google-news

Blockchain analiz firması Coin Metrics tarafından sağlanan verilere göre, toplam Bitcoin (BTC) arzının neredeyse beşte birine beş yıldır hiç dokunulmadı. Olduğu gibi yerinde duran 30 milyar dolardan fazla değere karşılık gelen yaklaşık 3.9 milyon Bitcoin (BTC) bulunuyor. Uyuyan Bitcoin’lerin (BTC) sayısı 2015’in başından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve bu Bitcoin’lerin (BTC) değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Uyuyan Bitcoin’lerin (BTC) büyük bir kısmına uzun vadeli yatırımcıların sahip olduğu, en azından küçük bir kısmının ise unutulmuş ve kaybedilmiş cüzdanlardaki Bitcoin’ler (BTC) olduğu belirtiliyor.

Son beş yılda Bitcoin (BTC) fiyatı 369 dolardan 7.500 dolara yükselerek yatırımcısına yüzde 1.900’den fazla getiri sağladı. Bu etkileyici kazanıma rağmen hala elinde Bitcoin’i (BTC) tutan biri ya beklentileri çok çok yüksek olan, ya da özel anahtarını unutmuş şanssız bir yatırımcı olabilir.

Devasa Miktarlarda Bitcoin’in (BTC) Bulunduğu Uyuyan Adresler

Bitinfocharts’ın verilerine göre, beş yıldan uzun bir zamandır devasa miktarda Bitcoin’in (BTC) bulunduğu uyuyan birçok adres var. Bu adreslerin en büyük 100’üne bakıldığında ortalama 6.506 BTC dengesi mevcut Bitcoin arzının yüzde 3,45’ini tuttukları görülüyor. Bu adreslerin en büyüğü 5 yıl önce değeri 32 milyon dolar olan ve şu anda 600 milyon dolardan fazla bir değere karşılık gelen 79.959 BTC’ye sahip. Bu Bitcoin’lerin (BTC) çoğu muhtemelen Bitcoin’in (BTC) gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya aittir.

Uyuyan Bitcoin (BTC) miktarı 2014’ten bu yana neredeyse iki katına çıktı. Bu büyüme mevcut hızda devam edecek olursa toplam Bitcoin (BTC) arzının üçte birinden fazlası 2024’e kadar hareketsiz bir şekilde kalacak.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,337TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar