Yükleniyor...
Sponsored

3AC, Varlıklarını Gizlediği İddiasıyla Karşı Karşıya

İflas başvurusuyla gündemi sarsan ve SEC'in radarına giren Three Arrows Capital'in (3AC), varlıklarını gizlediği iddia edildi.

3AC Varliklarini Gizledigi Iddiasiyla Karsi Karsiya

İflas başvurusuyla gündemi sarsan ve SEC‘in radarına giren Three Arrows Capital’in (3AC), varlıklarını gizlediği iddia edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para hedge fonu 3AC, Chapter 15 iflas başvurusunda bulunarak gündemi sarsmıştı. Finansal yapısındaki bozulmalar nedeniyle iflas veren şirket, alacaklılarına da ödeme yapamayacağını dile getirdi. Firma ayakta kalabilmek için, BlockFi, Celsius, Babel Finance ve Voyager gibi kuruluşlardan borç almak zorunda kaldı. Ancak, borçlarını ödeyemedi ve iflas bayrağını çekti. Tüm bu olayların ardından SEC ve CFTC devreye girdi ve şirketi araştırmaya başladı.

3AC, Varlıklarını Kaybettiğini Bildirmişti

Kripto para fon şirketi 3AC, geçtiğimiz aylarda iflasını verirken varlıklarını kaybettiğini aktardı. Ancak Singapur mahkemesi, şirketin bu açıklamasının yalan olduğunu belirtti. 3AC kurucu ortağı Zhu Su’nun da Singapur’daki lüks evini sattığı ortaya çıktı.

Tüm bu gelişmeler arasında, şirketin 1 milyon dolarlık Ethereum (ETH) taşıdığı gözlemlendi. Kripto para borsası OKX’ten yapılan 1 milyon dolarlık transfer dikkat çekti. Bu transfer, 3AC’nin kurucu ortaklarının özel cüzdanlarda ve kripto para borsalarında anonim fonlara sahip olabileceği iddiasını ortaya attı.

3aceth 1

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x