Yükleniyor...

3Dörtgen’den Alp Işık ile Bitcoin ve Litecoin Entegrasyonunu Konuştuk

3Dörtgen mağazası ile ilgili görseller için "3Dörtgen Instagram" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3Dörtgen mağazası ile ilgili görseller için “3Dörtgen Instagram” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Röportajın sonunda 3D yazıcıların nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Bitcoin ve kriptopara ekosisteminin Türkiye’de gelişmesi için atılan adımlar, artık daha da belirginleşmeye başladı. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz Türkiye’de Bitcoin ile ödeme kabul eden şirketler arasında bulunan 3Dörtgen şirketi, Litecoin ile de ödeme kabul etmeye başladı. Dilerseniz şirketin Litecoin ödeme entegrasyonunu gerçekleştiren Alp Işık ile gerçekleştirdiğimiz soru-cevap kısmına geçelim.

Alp Bey merhaba, bize kısaca 3Dörtgen’den bahseder misiniz?

Son zamanların en yeni ve merak edilen teknolojilerinden biri olan 3 boyutlu yazıcıları sizlerle buluşturmayı amaçlayan 3Dörtgen; içerisinde satış, uygulama – geliştirme, 3D baskı – tarama ve kafe hizmeti sunan Türkiye’nin ilk ve tek konsept mağazasıdır. Mağazamızda birbirinden farklı 3 boyutlu yazıcıları ve hammaddeleri, yapı kitleri, yedek parçaları, 3D baskı dünyası ve tasarımla ilgili dergi ve kitapları bulabilirsiniz.

Ayrıca 3Dörtgen, 3 boyutlu yazıcı kullanıcıları tarafından hayata geçirilen ürünlerin sergilenmesi için de sizlere imkan sunmaktadır.

Daha önce yayınladığınız ve pek çok kişi tarafından izlenen “Bitcoin Nedir?” konulu videonuz oldukça başarılıydı. Kriptopara ile ilgilenen biri olarak, 3Dörtgen’de Litecoin ödemesini entegre ederek de güzel bir gelişmeye imza attınız. 3Dörtgen olarak Bitcoin-Litecoin ödemesi kabul etmenizin nedeni nedir?

-Kriptoparaların her geçen gün daha fazla hayatımızın bir parçası olacağına inanıyorum. Bitcoin hakkında çektiğim videonun amacı bu konuda, Youtube üzerinden kaliteli ve Türkçe bir kaynak oluşturmaktı. 3Dörtgen’e Bitcoin’den bahsettiğimde oldukça olumlu karşıladılar ve Türkiye’de ilk kabul eden şirket oldular, aynı zamanda dünyada Bitcoin kabul eden ilk 3D yazıcı mağazası oldular. Burada işe girdikten sonra ilk gün, Litecoin entegresini gerçekleştirdim. 3Dörtgen olarak Bitcoin ve Litecoin kabul etmemizin en büyük sebebi, kriptoparaların ülkemizde yaygınlaşmasına ön ayak olmak. 3D yazıcı ve tarayıcı sektöründe Türkiye’de öncü olduğumuzdan aynısını kriptoparalar içinde uygulamak istedik.

20 TL altındaki ödemelerde Bitcoin-Litecoin ödemesi kabul ettiğinizi belirtmiştiniz. Peki kriptoparalar ile ödeme oranları nasıl?

Bitcoin ve Litecoin kabul etmeye başladığımız haberi yavaş yavaş yayılıyor bu yüzden şu anda ayda ortalama 4 kişi, kriptoparaları kullanarak ödeme gerçekleştiriyor.

Kriptoparanın dünyadaki ve Türkiye’deki geleceği ile ilgili neler düşünüyorsunuz?

Kriptopara ve 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla popülerleşeceğine inandığım için 3Dörtgen bünyesinde bulunuyorum. Bitcoin’in ülkemizde yaygınlaşmasının zaman alacağını biliyorum fakat aynı zamanda elimden geldiğince Bitcoin ve Litecoin entegrasyonunun hızlanması için uğraşıyorum. Bitcoin, yapısı gereği yok olmadığı her geçen gün daha fazla güçleniyor, çok daha bağımsız hale geliyor. İçinde bulunduğumuz günlerde çıkan haberlerden çok fazla etkilense bile, bende birçok insan gibi Bitcoin’in emekleme aşamasında olduğuna inanıyorum ve ileride Bitcoin’in hayatımızda çok daha fazla yer kaplayacağına eminim.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner