Yükleniyor...

400 Milyon Dolar Değerindeki XRP’nin Yasa Dışı Amaçla Kullanıldığı Belirlendi

Kripto paralar için risk yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Elliptic, artık XRP ağını analiz edebildiklerini açıkladı.

400 Milyon Dolar Değerindeki XRPnin Yasa Dışı Amaçla Kullanıldığını Belirledi

Kripto paralar için risk yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir firma olan Elliptic, artık XRP ağını analiz edebildiklerini açıkladı. Ağda yapılan ilk tarama sonrasında 400 milyon dolar değerindeki XRP’nin yasadışı faaliyetler için kullanıldığı ve bu miktarın toplam XRP işlemlerinin yüzde 0,2’sine denk geldiği belirtildi.

Elliptic kurucu ortağı Dr. Tom Robinson, “XRP’yi bir yıldan daha uzun bir süre önce araştırmaya başladık ve hırsızlıktan dolandırıcılığa, çalınan kredi kartlarının satışına kadar yasadışı faaliyetlerle bağlantılı yüzlerce XRP hesabını belirledik.” dedi ve ekledi:

“XRP gibi kripto varlıklarının kriminal kullanımı arttıkça, bu yasa dışı faaliyete ışık tutmaya çalışıyoruz. Finansal kuruluşların kripto ekosistemine dahil olmaları için ihtiyaç duydukları güveni sağlamaya çalışıyoruz. Asya Pasifik bölgesindeki finansal kurum ve bankalar arasında XRP işlemlerinin sayısı giderek artıyor.”

Elliptic’in raporu, XRP ağındaki işlemlerin büyük çoğunluğunun meşru işlemlerden oluştuğunu ortaya koyuyor. Aynı durum Bitcoin için de geçerli. Elliptic, Ağustos ayında MIT ve IBM işbirliğinde Bitcoin ağını taramış ve tarama sonucunda tüm Bitcoin işlemlerinin yalnızca yüzde 2’sinin potansiyel olarak yasadışı faaliyetlerle ilişkili olduğu tespit edilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner