Anasayfa Bitcoin Haberleri 400 Milyon Dolarlık BTC Transferi 2.5 Dolara Gerçekleştirildi

400 Milyon Dolarlık BTC Transferi 2.5 Dolara Gerçekleştirildi

ABONE OL:google-news

Biliyorsunuz, kripto paraların en önemli özelliklerinden birisi düşük işlem ücretleri. Kripto para topluluğunun en çok övündüğü konulardan birisi olan bu ücretlere en önemli örnek de önceki gün yaşandı. Ünlü analist Ivan on Tech, bir tweet atarak birisinin 400 milyon dolarlık Bitcoin’i (BTC) sadece 2.5 dolar (0.00032160 BTC) işlem ücreti ödeyerek transfer ettiğini bildirdi. Ünlü isim, şunları söyledi:

“Birisi, 400 milyon dolarlık BTC transfer etti. Sadece 2.5 dolar işlem ücreti ödedi. Bankaların ölümü…”

Bu Eskiden Mümkün müydü?

Yerli analist Stratrade de bu konuyla alakalı paylaşım yaparak, şu ifadeleri kullandı:

“Biri 400 milyon dolarlık Bitcoin transfer etti. 2.5 dolar komisyon ödeyerek. Dünyada bu büyüklükte ve bu kadar düşük komisyonla para göndermek mümkün müydü!?”

Eleştiriler de Var

Fakat kripto para topluluğunda bu durumu eleştirenler de oldu. Küçük miktarlarda yapılan BTC transferlerinden de yaklaşık bu miktarlarda işlem ücreti alındığını, bu özelliğin sadece zenginlerin işine yaradığını ifade edenler var. Bununla beraber işlem süresini eleştirenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

902BeğenenlerBeğen
402TakipçilerTakip Et
16,773TakipçilerTakip Et
482AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar