Yükleniyor...

431 Milyon Dolarlık BTC Transferi Balinaların Ne Düşündüklerini Ortaya Koyuyor

Yaklaşık yarım milyar dolarlık Bitcoin'in (BTC) transfer edildiği haberleri, kripto para piyasasında tedirginliğe yol açtı.

431.000.000 Milyon Dolarlık BTC Transferi Balinaların Bitcoin Düşüncelerini Açığa Vuruyor

Yaklaşık yarım milyar dolarlık Bitcoin’in (BTC) transfer edildiği haberleri, kripto para piyasasında tedirginliğe yol açtı. Kripto para piyasasında bulunan yatırımcılar ve trader’lar böyle devasa bir işlemin neden yapıldığını ve ne gibi sonuçlara yol açacağını sorgulamaya başladı.

46.835 Bitcoin (BTC) Transfer Edildi

Ivanontech akademisinin kurucusu Ivan Liljeqvist, 431 milyon dolar değerinde olan 46.835 BTC’lik devasa işlemin yapıldığını duyurdu. Ayrıca bu devasa transfer için 3 dolardan düşük bir işlem ücreti ödendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Transferin yapıldığı cüzdan, geçen yılın Eylül ayında oluşturulmuş olup oldukça hareketli bir geçmişe sahip. Bu sebeple adresin yatırımcıların fonlarını düzenleyen bir kripto para borsasına ait olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin (BTC) Balinaları Sessiz

Bu büyük transferin yanı sıra, Bitcoin balinaları yarılanmadan bu yana nispeten sessiz kaldı, çünkü BTC, 9.000 dolar aralığında yatay bir seyirde hareket ediyor.

Kripto analiz firması Glassnode’den gelen yeni veriler, 10.000 veya daha fazla BTC’ye sahip Bitcoin balinalarının sayısının yedi günlük hareketli ortalamasının 2019 yılının Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyede olduğunu gösteriyor.

Bu arada, 1.000 veya daha fazla BTC’ye sahip balinaların sayısı ise sürekli artıyor ve 2018’in Ekim ayından bu yana toplamda %24 arttı. Glassnode, genel olarak yüksek net değerli Bitcoin yatırımcılarının BTC’de long pozisyonunda olduğunu bildirdi.

Balinaların sayısı (en az 1000 BTC’ye sahip) 12 Mart’ta yaşanan piyasa çöküşünden sonra bile arttı. Bu durum, büyük piyasa oyuncularının BTC biriktirdiğini ve iyimser kaldıklarını gösteriyor.

Bu eğilim, ortada belirsiz bir piyasa ortamına rağmen balinaların artık BTC biriktirmek için iyi bir zaman olduğuna ve Bitcoin’in daha fazla yükseleceğine inandıklarını gösteriyor.