Yükleniyor...

5.000 Doların Altına Düşen Bitcoin için Sırada Ne Var?

Geçen haftaki çöküşten sonra işler Bitcoin yatırımcıları için iyiye gitmiyor.

Bitcoin 5.000 Doların Altına Düşüyor

Geçen haftaki çöküşten sonra işler Bitcoin yatırımcıları için iyiye gitmiyor. Bitcoin (BTC) 5.200 – 5.500 dolar aralığında tutunmuşken tekrar düşüşe geçti ve yazım sırasında 4.870 dolar seviyesinde işlem görüyor. 12 Mart’ta yaşanan çöküşle en büyük kripto para 3.600 dolara kadar gerilemişti.

Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin’im 5.000 doların altına düşmesi sonrası yatırımcılar kripto para birimi için sırada ne olduğunu sormaya başladılar. Uzmanlara göre kısa vadeli görünüm kararlı bir şekilde aşağı yönlü görünüyor.

Tanınmış bir kripto para tarder’ı olan Byzantine General, kısa bir süre önce Bitcoin’in 6.000 doları güçlü bir şekilde reddetmesi ve vadeli işlem fonlama oranlarının yüzde 0’a dönmesi ile BTC’nin kısa vadede 4.700 dolar seviyelerine kadar geri çekilebileceğini belirtti.

Analist, ayrıca koronavirüsün hızla yayılması nedeniyle ortaya çıkan makroekonomik zeminde Bitcoin’in yakın zamanda iyileşme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

Fiyat düşüşleri nedeniyle oluşan başka bir risk daha bulunuyor. Maliyetinin altında BTC üretimi nedeniyle “madenci kapitülasyon”u mümkün görünüyor. Bitcoin ağının hashrate’inin hızının hareketli ortalamalarını izleyen Hash Ribbons indikatörüne göre, Bitcoin madenci kapitülasyonu nedeniyle yüzde 50 gibi büyük oranda bir çöküş daha yaşanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner