Yükleniyor...

5 Kasım Kripto Para Borsa Analizi

Geçen haftadan bu yana istikrar korunsa da özellikle Bitcoin Cash’de büyük bir yatırım ve fiyat artışı söz konusu

5 kasim borsa analizi

Geçen haftadan bu yana istikrar korunsa da özellikle Bitcoin Cash’de büyük bir yatırım ve fiyat artışı söz konusu. Ayılar hala daha pençeleri pazarın üzerinden kaldırmış değil. Kuvvetle muhtemel pazar bu şekilde devam edecektir. Bazı yatırım uzmanları büyük artışlar beklese de çoğunluğun görüşü pazarın bu şekilde sabit kalacağı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analizini yaptığımız tüm coinlerde kısa pozisyondan ziyade uzun pozisyon çok daha mantıklı görünüyor. Güvenilir kaynak isteyen kullanıcılara coin tavsiyemiz Litecoin çünkü değerini en sabit tutan coinlerin başında geliyor.

Bu haftanın önemli haberleri; Ripple’ın Ortadoğu Faaliyetlerini Genişletmesi, Güney Kore’de ki kripto para kararları, İsrail’de yapılan ICO Anketi ve Brezilya’da alınan kararlar.

Brezilya ve Güney Kore’de kripto paralar ile ilgili net düzenleyici kararlar alındı. Bu kararlar ülkede yaşayan yatırımcıların çoğunluğunu memnun eden kararlar. Yine bu hafta birçok yeni blok zinciri projesi açıklandı. Ripple’da Ortadoğu’da ki faaliyetlerini arttırmak için 20 adet şube açmayı planlıyor. Bu hafta olumsuz denilebilecek bir haber kripto basınına yansımadı.

Bitcoin

Bitcoin geçen hafta ki değerini koruyor. 29 Ekim’de bir düşüş yaşansa da bu düşüş telafi edilerek tekrardan 6,450 doların üzerinde ki seviyelere gelindi. Yatırım miktarında ise bir daralma söz konusu olsa da buradan çıkan yatırımcıların Bitcoin Cash aldığını düşünmekteyiz. Bu yüzden de bu daralan kapasite fiyatlara yansımadı.

Bu hafta Bitcoin ile ilgili olumsuz bir haber basına yansımadı. Uzun pozisyon şuan için en makul tavsiye.

Pazar Kapasitesi: 110,08 milyar dolar

Ethereum

Ethereum’da son 2 günde yükseliş yaşandı ve geçen haftadan bu yana değerini 4 dolar arttırdı. Yatırım miktarında ise neredeyse yarım milyar dolarlık bir artış söz konusu. Hard fork çalışmaları ile ilgili bu hafta bir haber basına yansımadı.

Son 2 günde değerde yaşanan ivme artar mı bilinmez ama bu haftada 200 doların altına inmeyecektir.

Pazar Kapasitesi: 21,49 Milyar Dolar

XRP

XRP geçen hafta 0,45 dolar olan seviyesini 0,46 dolara çıkarmış durumda. Kademeli bir şekilde değeri artan coinin bu hafta 0,50 dolar olmasını beklemiyoruz. Muhtemelen 0,45 doların üzerinde ki seviye korunacaktır. Pazar kapasitesinde ise ufakta olsa bir artış söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 18,61 milyar dolar

Bitcoin Cash

Bu haftanın kazananı Bitcoin Cash. Yatırım miktarını geçen haftadan bu yana neredeyse 2 milyar dolar arttıran Bitcoin Cash, geçen hafta ki tahminlerimizde yanılmamıza sebep oldu. Birçok uzman 450 dolar seviyesi beklese de 2 Kasım tarihinde başlayan artış sonrası 580 dolar seviyelerine gelindi. Geçen haftadan bu yana değerini yaklaşık olarak 110 dolar arttırdı.

Bu hafta yatırımcılarına en çok kazandıran Bitcoin Cash‘in bu artışında ki sebep olarak Asicboost güncellemesi yatıyor. Madenciler bu güncelleme ile birlikte %20 oranında daha hızlı kazım yapabiliyorlar. Bu güncelleme sonrasında Antpool, BTC.com, Okminer, Prohashing ve Viabtc gibi büyük çaplı havuzların güncellemeyi başarılıyla tamamlamasının ardından büyük bir fiyat artışı yaşandı.

Pazar Kapasitesi: 9,63 milyar dolar

Litecoin

Geçen haftadan bu yana değerini 2 dolar daha arttıran Litecoin istikrarlı çıkışını sürdürüyor. Neredeyse 3 haftadır değerini en sabit bir şekilde tutan coin Litecoin. Risk sevmeyen yatırımcıların bu coine yatırım yapmasını tavsiye ederiz.

Pazar kapasitesinde de yaklaşık 10 milyon dolarlık bir artış söz konusu.

Pazar Kapasitesi: 3,14 milyar dolar

Tether

Pazar kapasitesi 20 milyon dolara yakın değer kaybetse de 0,99 olan seviye korunmaya devam ediyor. Dün 0,95 seviyeleri görülse de çabucak eski seviyeye dönüldü. Bu hafta hakkında önemli haber olmasa da yeni stablecoin projeleri her hafta gelmeye devam ediyor.

Pazar Kapasitesi: 1,77 milyar dolar

IOTA

Hacimde 7 milyon dolarlık bir artış yaşandı ve 2 hafta önce ki değer olan 0,49 korunmaya devam ediyor. 0,50 doların üzerine yaklaşılsa da bu hafta bu barajın üstünü deneyecektir. Geçen hafta Dash’in yakın olduğunu belirtmiştik ve bu hafta itibariyle koltuğunu rakibine kaptırdı.

Pazar Kapasitesi: 1,39 milyar dolar

Dash

Bu hafta yatırımcılarına en çok kazandıran bir diğer coin Dash. Geçen hafta 152 doların altına hiç inmemesi yukarıya doğru yaşanacak olan bir ivmenin habercisiydi. Yatırım miktarını büyük ölçüde arttıran coin, geçen hafta ki 155 dolar barajını yıkmış durumda. Bu hafta koltuğu IOTA’dan devir alan Dash, değerini 15 dolar arttırmış durumda.

Pazar Kapasitesi: 1,41 milyar dolar

Genel Durum ve Gelen Haberler

Bitcoin Cash’de yaşanan yeni madencilik güncellemesi ile birlikte yatırımlar buraya kaymış durumda. Geçen hafta en çok para kazandıran coin Cash ile Dash. Ayı pazarı devam ediyor ve bu haftada büyük çaplı değişiklikler pazarda beklenmiyor. Uzun pozisyonları hala daha tavsiye etmekteyiz.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x