Yükleniyor...

5 Temel Faktör Bitcoin’in (BTC) Heykelinin Dikileceğini Gösteriyor

Şu anda geniş bir ekonomik görünüm son derece belirsiz.

5 Temel Faktör Bitcoin’in BTC Heykelinin Dikileceğini Gösteriyor

Şu anda geniş bir ekonomik görünüm son derece belirsiz. Ancak işsizlik artsa ve fiat tartışılmaya devam etse bile, Bitcoin’de yükselmek için birçok neden var. İşte Bitcoin’in yükseleceğini gösteren 5 faktör:

Bitcoin (BTC) Fiyatı 10X Artacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yaklaşan Bitcoin Halving’i (yarılanma) çevreleyen bazı belirsizliklere ve madenci kapitülasyonuna, sebep olup olmayacağı konuşuluyor. Ancak kripto para analisti PlanB, Bitcoin’i olumlu bir sürecin beklediğinden son derece emin.

PlanB, önceki gerçekleşen 2 yarılanmada olduğu gibi piyasanın hareket edeceğine inanıyor. Analist, yarılanma sonrası S2F modeline göre Bitcoin’in 1-2 yıl içinde 10X artacağını bekliyor.

Hiç Kimse BTC’nize El Koyamaz

Herkesin bildiği gibi Bitcoin bağımsız bir varlıktır. Ancak yine de bankaların para çekme limitleri uyguladığı ve hatta hesabınızı dondurabildiği küresel ekonomik belirsizlik zamanlarında, hiç kimsenin Bitcoin’lerinize el süremeyeceğini (elbette kendi cüzdanınızda saklanıyorsa) hatırlamakta fayda var.

https://twitter.com/HealThyself15/status/1250938816501866502

Ayrıca, hiçbir merkezi aktör de karar verdiğiniz işlemlere müdahale edemez. Bugünlerde çok karşılaşılan bir sorun gün yüzüne çıkmaya başladı. Çoğu kişinin banka hesapları mantıklı olmayan gerekçelerle dondurulmaya başladı. Bu durum insanları özgürlük için Bitcoin satın almaya itiyor gibi görünüyor.

Bitcoin Fiat Gibi Bir Zorunluluktur

Yatırımcı Stephen Cole, aynı zamanda sıkı bir Bitcoin savunucusudur. Cole, Bitcoin’in aracılar olmadan değer aktarmaktan veya tasarrufları depolamanın etkili bir yolundan daha fazlası olduğunu hatırlattı ve BTC’nin mevcut sistemden vazgeçmek için bilinçli bir seçim olduğunu söyledi. Stephen Cole, düşüncelerini şu şekilde aktardı:

Ben oyumu, kırık, bozuk bir sistemle savaşa bilmek  için Bitcoin’den yana kullanıyorum. Bence yozlaşmış sistemle savaşmanın en iyi yolu bu.

BTC Merkezi Aktörlerden Bağımsız

Federal Rezerv, büyük şirketleri kurtarmak için para basmaya devam ederken ve dünya çapındaki merkez bankaları buna yanıt verirken, fiat sonuçta dik enflasyona yol açan büyük bir devalüasyon görecek.

Birçok kişi hala para arzını %20 artırmanın, fiyatlar yükseldikçe %20 oranında vergilerinde arttırılacağı anlamına geldiğini fark etmiyor.

Bu zamanlarda, hiç kimsenin Bitcoin’e müdahale edemeyeceğini ve herkesin varlıklarınının borçlandıramayacağını hatırlamakta fayda var. Şimdiye kadar kurumsal kurtarma işlemleri için kaç Bitcoin basıldı? Sıfır, işte BTC’yi değerli yapan bu.

BTC, Ekonomi Piyasasından Rahatsız

Kripto para piyasaları ve hisse senetleri, son zamanlarda benzer eğilimler göstermeye başladı. Ancak kripto para analisti ve trader’ı Scott Melker, son benzerliklere rağmen, hala iki piyasanın ilişkili varlıklar olmadığını savunuyor.

Pandemi sonucu ortaya çıkacak ekonomik kaos, sonuçta BTC’yi parlatacak ve uzun vadede hisse senetleri piyasasıyla yollarını ayıracaktır.

Bu nedenle, dünya şu anda göründüğünden daha kötü, Bitcoin’de yükselmek için birçok neden olduğunu ve bunların sadece beşinin burada olduğunu unutmayın.