Yükleniyor...

BTER Exchange Platformundan 50 Milyon NXT Çalındı

GÜNCELLEME:

GÜNCELLEME: Hackerın TOR ağını kullanmadığı bilgisini veren BTER yetkilileri, IP’nın tespit edildiğini bildirmişlerdi. Bugün ise Reddit’te yayınlanan bir yazı ile 1.5 milyon dolara yakın NXT’in geri alındığı duyuruldu.

İlgili link: https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/2ds5ty/btercom_saved_from_insolvency_hacker_returns/

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin bazlı exchange platformu BTER, bugün yaptığı açıklama ile 50 milyon NXT’in borsadan çalındığını belirtti. 1.5 milyon doların üzerinde değere sahip olan 50m NXT, BTER borsasının merkezî hesabından çalınmış. Geliştirici ekibin sözcüsü, bu hatanın tamamıyle kendilerine ait olduğunu ve kayıpların kesinlikle karşılanacağını belirtti. Nitekim bu kayıpların hemen karşılanması şu an için mümkün değil. BTER geliştirici ekibi şu anda sorunu nasıl çözecekleri ile ilgili araştırmalar yapıyor, kullanıcılar ile sosyal medya hesapları ve NXT Forum üzerinden güncel bilgileri paylaşıyorlar.

Düşünülen fikirler arasında, daha önceden MintPal’daki Vericoin hırsızlığında da düşünülen Block Chain’in geri sarılması fikri de mevcut.

Hacker saldırısını gerçekleştiren kişinin 50 milyon NXT için 100 BTC’lik bir fidye istediği de ortaya çıkan haberler arasında. BTER’in 100 BTC’yi gönderdiği fakat şu ana dek sadece 5 milyon NXT’i geri alabildiğini CoinTelegraph’tan öğrendik.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x