Yükleniyor...

500.000 Tezos (XTZ) Binance’a Transfer Edildi! Dump mı Geliyor?

Bir yatırımcı, henüz bilinmeyen bir cüzdandan 800 dolar değerindeki 500.

Tezos XTZ

Bir yatırımcı, henüz bilinmeyen bir cüzdandan 800 dolar değerindeki 500.000 Tezos’u (XTZ) Binance’a transfer etti. Söz konusu transfer Twitter’daki Whale Alert (@whale_alert) hesabı tarafından bildirildi.

Dump mı Geliyor?

Dev transfer sonrası güçlü bir satışın geleceği ve Tezos (XTZ) fiyatında dump yaşanabileceği iddia edildi ancak transfer sanılanın aksine farklı bir amaçla gerçekleştirildi. Yatırımcı, kuvvetle muhtemel Binance’ın geçtiğimiz hafta başlattığı Tezos (XTZ) staking hizmetinden faydalanmak amacıyla elindeki XTZ’leri borsaya transfer etmiş olabilir.

Binance, 3 Aralık Salı günü yaptığı duyuruda Tezos (XTZ) staking hizmetini devreye alacağını açıklamış ve hizmet için herhangi bir ücretin talep edilmeyeceğini belirtmişti. Dev kripto para borsası, 20 Ocak’ta XTZ staking ödüllerini dağıtmaya başlayacak ve her ayın 20. gününden önce staking ödüllerinin dağıtımı devam edecek. Örneğin, 20 Aralık ve 19 Ocak arasında XTZ yatırımı yapan kullanıcılar, 20 Şubat’a kadar ödüllerini alacaklar.

Staking Nedir?

Proof-of-stake’e dayalı kripto paraların ödül mekanizması olan staking ile kullanıcılar, kripto paraları satın alıp belirli bir süre tutarak vadeli mevduat hesabına benzer şekilde ek coin’lerle ödüllendiriliyor. Dolayısıyla pasif gelir elde etme imkanı buluyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x