Yükleniyor...

500 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çıkışı “En Güçlü Yükseliş Sinyali”

Zincir üstü analitik firması CrypotQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, kripto para borsası Coinbase'den 500 milyon doların üzerindeki büyük çıkışların şu anda piyasadaki "en güçlü yükseliş sinyali" olduğuna inandığını belirtti.

bitcoin boga

Zincir üstü analitik firması CrypotQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, kripto para borsası Coinbase’den 500 milyon doların üzerindeki büyük çıkışların şu anda piyasadaki “en güçlü yükseliş sinyali” olduğuna inandığını belirtti.

Ki Young Ju, 15.000’den fazla BTC’nin Coinbase’den taşındığını ve yalnızca devam eden işlemlere sahip cüzdanlara girdiğini açıkladı. Bu Ju’ya göre büyük yatırımcıların tezgah üstü anlaşmalar yoluyla satın aldıktan sonra kripto para birimini biriktirdiği anlamına geliyor. Ki Young Ju ayrıca fonların aktarıldığı işlemlere bakıldığında, bunların dahili işlemler değil, yuvarlak rakamlar değil, belirli miktarlar olduğunun açık olduğunu ifade ediyor. BTC’ler “güvenlik maliyetini artıran” birkaç cüzdana bölünmüş ve Coinbase Custody, tezgah üstü işlem masaları ile entegre edilmiş durumdalar.

Bu yılın başlarında, CryptoQuant, Bitcoin fiyatı 42.000 dolara yakın yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan kısa bir süre önce, Coinbase’den taşınan birkaç büyük işlem gördü. Coinbase’deki kurumsal yatırımcıların talebinin o kadar büyük olduğuna inanılıyor ki, bir prim almaya başladıklarında gelişiyor.

Coinbase’deki prim düşerse veya kaybolursa, bu, kurumsal yatırımcıların ve diğer büyük oyuncuların artık yoğun bir şekilde BTC biriktirmediği ve bu nedenle satın alma baskısının önemli ölçüde düştüğü anlamına gelir. Büyüyorsa, kurumsal yatırımcılar ve diğer büyük oyuncular Bitcoin satın alıyor demektir.

Bunlar gerçekten de BTC satın alan kurumlarsa, blok ödül yarıya düştüğü için piyasaya giren yeni BTC oranı yavaşladığından hacim dikkat çekicidir. Madencilerin bu büyük çıkışları kapatacak kadar daraltma yapmadıkları tahmin ediliyor.

Talebe ayak uydurmak için yeterli kripto para basılmadığı için, bazı analistler arz sıkışıklığının daha fazla fiyat hareketine yol açacağına inanıyor. Lider kripto para birimine yönelik kurumsal talep, son birkaç aydır artıyor ve MicroStrategy, 1.135 milyar dolara 70.470 BTC’yi satın aldıktan sonra masrafı yönetiyor. Firmanın kripto paraları artık 2.3 milyar doların üzerinde.

Daha önce bildirildiği üzere CEO, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 dolara ulaşacağından hiç şüphe duymadığını söyledi. Popüler isim Bitcoin’de yükseliş eğilimi göstermesiyle tanınıyor ve geçmişte bu yılki boğa koşusunu tahmin etmek için çeşitli ölçütler kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x