Yükleniyor...

6.500 Dolardan Bitcoin Satıldı!

Tayland'ın en büyük kripto para borsalarından BX Thailand bugün yaptığı duyuru ile kapanma kararı aldı.

Bitcoin 1

Tayland’ın en büyük kripto para borsalarından BX Thailand bugün yaptığı duyuru ile kapanma kararı aldı. Beklenmedik şekilde kapanma kararı alan borsa geçtiğimiz beş yıl boyunca Tayland içerisinde önemli bir yer kazanmış, günlük milyonlarca dolarlık işlem hacimlerine ulaşıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Borsanın resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, borsa Tayland’ın finansal düzenleyicisi tarafından verilen Dijital Varlık Borsası lisansını 2020 yılı için almayı başaramadı.

Yapılan duyuruda borsa kullanıcılarına 2019 yılının Kasım ayından önce borsadaki bütün varlıkları çekmeleri tavsiye edildi. Duyuruda Kasım ayından sonra sadece sorun yaşayan kullanıcılarının sorunlarının çözülmesi için internet sitelerini aktif tutacakları kaydedilirken, alım satım işlemlerinin 30 Eylül tarihinden itibaren ve bütün para yatırma işlemlerinin de bu haftadan itibaren durdurulacağı açıklandı.

Borsanın duyurusu normal bir kripto para borsasının kapanma prosedürü gibi görünürken, olağan dışı gelişme duyuru sonrası borsanın emir defterlerinde görülen Bitcoin fiyatlarında oldu.

Jon Russel Twitter’dan aktardığı bilgilerle BX Thailand’da Bitcoin fiyatının 6.500 dolara kadar düştüğü görüldü. Haberin hazırlandığı sırada ise borsada Bitcoin 9.260 dolardan el değiştiriyordu. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin spot piyasalarda şu sıralar 9.840 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x