Yükleniyor...

6 Milyar Dolar Bitcoin ve Altcoin’ler için Bekliyor!

Bazı analistler, kripto para piyasasındaki bir sonraki yükselişin trendinin başladığını iddia ederken, bu iddiayı destekleyebilecek bir meblağın piyasaya giriş yapmak için beklediği görülüyor.

Bitcoin ve Altcoinler

Bazı analistler, kripto para piyasasındaki bir sonraki yükselişin trendinin başladığını iddia ederken, bu iddiayı destekleyebilecek bir meblağın piyasaya giriş yapmak için beklediği görülüyor. Güncel verilere göre, stablecoin’lerde 6 milyar dolar gibi bir meblağ duruyor.

Şu anda USDT, TrueUSD, USD Coin, Paxos Standard, Gemini, DAI, BitUSD ve sUSD olmak üzere tüm stablecoin’lerde toplamda yaklaşık 6 milyar dolar duruyor. Messari’nin Stablecoin Endeksi’ne göre, USDT toplam meblağın çoğunu oluşturuyor. Bitfinex’e bağlı tartışmalı proje şu anda sadece 4.67 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. USDT’yi 448 milyon dolar ile USDC ve 228 milyon dolar ile PAX takip ediyor.

Uzmanlar stablecoin’lerin küresel finansı değiştireceğini belirtseler de, bazıları, çoğunluğu ABD dolarına endeksli olan varlıkların kullanımının kripto para piyasası için bir engel olarak görüyor. Trader’lar piyasanın hangi yönde hareket edeceğinden emin olmadıklarında USDT veya USDC satın alıyorlar ve ikna olmaları durumunda bir dijital varlık satın almak için stablecoin’lerini kullanıyorlar.

QuantumEconomics.io ve kripto para piyasası analisti kurucusu Mati Greenspan, piyasanın gerçekten yukarı yönlü hareket etmeye başladığında stabilcoin’lerde duran paranın Bitcoin ve diğer kripto paralara akacağına inanıyor. Böyle bir durum yükseliş eğilimine destek olabilir.

Daha önce defalarca tanık olduğumuz gibi, Bitcoin hareket etmeye başladığında daha fazla trader piyasaya ilgi göstermeye başlıyor, böylece daha piyasadaki para miktarı artıyor ve fiyatlar daha da yükseliyor.

Birçok bireysel yatırımcı için, fiyatlar bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiğinde büyük olasılıkla FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) tetiklenecek. Twitter’daki kripto para analisti CL’nin paylaştığı bir grafik, Bitcoin’in fiyatının 20.000 dolara götürecek olan yatırımcıların çoğunluğunun, ana akım medyanın tüm zamanların en yüksek seviyesiyle ilgili haberler servis edene kadar Bitcoin’i pek dikkate almadığını gösteriyor. Buna parasını stablecoin’lerde tutanlar da dahil.

Parasını stablecoin’lerde tutanlar için FOMO’nun etkisi göreceli olacağının da altını çizmek gerekiyor. Çünkü bazıları muhtemelen kimsenin beklemediği bir anda Bitcoin’e ve diğer kripto paralara geçiş yapabilir ve bunun için ana akım medyayı beklemeyebilir. 6 milyar dolar değerindeki para Bitcoin’i önceki zirvelerine geri getirmek için yeterli olmayacak olsa da, birçok altcoin için büyük bir meblağ.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner