Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri 634 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareket Etti

634 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareket Etti

ABONE OL:google-news

Var olan en zengin Bitcoin cüzdanlarından dördü, iki dakika içinde 634 milyon dolarlık Bitcoin’i (BTC) toplu olarak hareket ettirdi ve bir dizi kripto para trader’ı arasında kafa karışıklığını tetikledi.

Kripto para analiz izleyicisi BTC Block Bot, büyük Bitcoin hareketleri tespit etti. Whale Alert’e göre, transferlerde yer alan adreslerden ikisi kripto borsası devleri Coinbase ve Binance ile bağlantılı ve trader’ların aynı miktarda BTC’nin neden aynı anda borsalardan ayrıldığını merak etmelerine neden oluyor.

 

Zincir üzerindeki pazar istihbarat firması Glassnode’un yeni verilerine göre, kripto para alanına giren yüksek net değerli bireylerin sayısı yükselişte:

“Bitcoin balinalarının sayısı (1K BTC’ye sahip kuruluşlar) geçtiğimiz aylarda artış eğilimi gösterdi. Bu BTC fiyatının artması beklentisiyle daha yüksek net değere sahip bireyin Bitcoin’e yatırım yapmak için alana girdiğinin bir göstergesi.”

Firma, birkaç olaya rağmen, kripto para yatırımcılarının daha hızlı bir şekilde BTC aldığını ifade ediyor.  Ağ sağlığı ve likidite de olumlu bir büyüme görüyor ve trader’lar arasındaki duyarlılık artıyor.

“Bu arada, uzun vadeli hodlers Bitcoin’in altında yatan temellerin gücüne güvenirken, aynı zamanda önümüzdeki günlerde ve haftalarda iyi satın alma fırsatları arayabilir.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar