Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri 68.5 Trilyon Dolarlık Para Akışı Kripto Para Piyasasını Yükseltebilir

68.5 Trilyon Dolarlık Para Akışı Kripto Para Piyasasını Yükseltebilir

ABONE OL:google-news

Milyar dolarlık dijital varlık yönetimi ile tanınan Grayscale, devasa bir servet transferinin Bitcoin ve toplu kripto para piyasasına sermaye getirebileceğini belirtti.

“Önümüzdeki 25 yıl içerisinde Baby Boomer’lardan X ve Y kuşağına yaklaşık 68.5 trilyon dolarlık varlığın aktarılması bekleniyor. Yapılan çok sayıda araştırmaya göre, bu genç nesillerin dijital para birimlerine yatırım yapma olasılığının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bunun matematiği zor değil!”

Bu rakam, küresel varlık yönetimi araştırma firması Cerulli’nin 45 milyon ABD hanesinden mirasçılarına ve hayır kurumlara aktarılacak 68 trilyon dolardan fazla paranın aktarılacağı araştırmasına dayanıyor.

Grayscale tarafından yapılan araştırmalara göre de, genç nesillerden özellikle Y kuşağının dijital varlıklara yatırım yapma potansiyeli oldukça yüksek. Y kuşağındakiler, bankalara güvenmediğini ve dijital varlıkların çok daha şeffaf olduğunu belirtiyorlar. Finansal hizmetler firması Charles Schwab tarafından yapılan bir ankete göre de, Disney, Netflix ve Microsoft gibi devlerin en büyük hisse sahipleri Y kuşağında yer alıyor olacak.

Y kuşağı aynı zamanda kripto paralara uzun vadeli yatırım olarak bakıyor. Bir Bankrate araştırmasına göre, Y kuşağının dijital varlıklara yatırım yapma olasılığı, diğer herkese göre üç kat daha fazla.

Piyasalarda yer alan sermayenin kontrolünü genç nesillerin ele alması ve kripto paraların daha çok benimsenmesi ile birlikte, toplu kripto para piyasasına milyarlarca dolar sermayenin girmesi mümkün. Bu sermaye girişi ile birlikte, başta Bitcoin olmak üzere, arz talep dengesi ile fiyatlanan birçok kripto para da yükselişler yaşanacaktır.

Şu an (büyük ölçüde) hayatta olan 5 farklı kuşak var:

1- 1925-1945: Sessiz Kuşak (Silent Generation)

2- 1946-1964: Bebek Patlaması (Baby Boomer)

3- 1965-1979: X Kuşağı

4- 1980-1995: Y Kuşağı (Millennials)

5- 1996-2020: Z Kuşağı

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

989BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,549TakipçilerTakip Et
1,030AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar