Yükleniyor...

68.5 Trilyon Dolarlık Para Akışı Kripto Para Piyasasını Yükseltebilir

Milyar dolarlık dijital varlık yönetimi ile tanınan Grayscale, devasa bir servet transferinin Bitcoin ve toplu kripto para piyasasına sermaye getirebileceğini belirtti.

65 trilyon dolarlik para akisi kripto piyasasini etkilyebilir

Milyar dolarlık dijital varlık yönetimi ile tanınan Grayscale, devasa bir servet transferinin Bitcoin ve toplu kripto para piyasasına sermaye getirebileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Önümüzdeki 25 yıl içerisinde Baby Boomer’lardan X ve Y kuşağına yaklaşık 68.5 trilyon dolarlık varlığın aktarılması bekleniyor. Yapılan çok sayıda araştırmaya göre, bu genç nesillerin dijital para birimlerine yatırım yapma olasılığının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bunun matematiği zor değil!”

Bu rakam, küresel varlık yönetimi araştırma firması Cerulli’nin 45 milyon ABD hanesinden mirasçılarına ve hayır kurumlara aktarılacak 68 trilyon dolardan fazla paranın aktarılacağı araştırmasına dayanıyor.

Grayscale tarafından yapılan araştırmalara göre de, genç nesillerden özellikle Y kuşağının dijital varlıklara yatırım yapma potansiyeli oldukça yüksek. Y kuşağındakiler, bankalara güvenmediğini ve dijital varlıkların çok daha şeffaf olduğunu belirtiyorlar. Finansal hizmetler firması Charles Schwab tarafından yapılan bir ankete göre de, Disney, Netflix ve Microsoft gibi devlerin en büyük hisse sahipleri Y kuşağında yer alıyor olacak.

Y kuşağı aynı zamanda kripto paralara uzun vadeli yatırım olarak bakıyor. Bir Bankrate araştırmasına göre, Y kuşağının dijital varlıklara yatırım yapma olasılığı, diğer herkese göre üç kat daha fazla.

Piyasalarda yer alan sermayenin kontrolünü genç nesillerin ele alması ve kripto paraların daha çok benimsenmesi ile birlikte, toplu kripto para piyasasına milyarlarca dolar sermayenin girmesi mümkün. Bu sermaye girişi ile birlikte, başta Bitcoin olmak üzere, arz talep dengesi ile fiyatlanan birçok kripto para da yükselişler yaşanacaktır.

Şu an (büyük ölçüde) hayatta olan 5 farklı kuşak var:

1- 1925-1945: Sessiz Kuşak (Silent Generation)

2- 1946-1964: Bebek Patlaması (Baby Boomer)

3- 1965-1979: X Kuşağı

4- 1980-1995: Y Kuşağı (Millennials)

5- 1996-2020: Z Kuşağı


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x