Yükleniyor...

7.300 Dolara Ulaşan Bitcoin (BTC) İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC), 12 Mart'ta yaşadığı tarihi çöküş sonrası tekrardan bir toparlanma sürecine girdi ve 7.

7300 dolara ulasan bitcoin icin sirada ne var

Bitcoin (BTC), 12 Mart’ta yaşadığı tarihi çöküş sonrası tekrardan bir toparlanma sürecine girdi ve 7.300 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha önce de birkaç kez 7.000 dolar seviyesini test eden ancak sert bir şekilde geri dönüşler yaşayan Bitcoin, bu kez direnç seviyesinin üstünde kalmayı başardı.

Yazım itibari ile 7.270 dolar seviyesinden işlem gören lider kripto varlık, geçen hafta bulunduğu 5.900 dolarlık seviyesinden %20 daha fazla değerden işlem görüyor.

Bitcoin-haftalik-grafik

Covid-19 salgını sebebi ile küresel anlamda ekonomik krizin olduğu bir süreçte, Bitcoin’in bu şekilde toparlanma yaşaması, lider kripto varlığın geleceği açısından oldukça önem arz ediyor. Sadece Amerika’da salgın sebebi ile geçen hafta bildirilen işsiz sayısı 6.6 milyon. Böylesine zorlu bir süreçte Bitcoin’in göstereceği performans, küresel anlamda kabülüne ve potansiyel yükselişine büyük katkı sağlayacaktır.

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

12 Mart’ta yaşadığı çöküşü hızlı bir şekilde toparlayan Bitcoin’in son hareketleri göz önüne alındığında analistler, uzun süredir beklenen yükselişin başlayabileceğini belirtiyor.

Bloomberg’de geçtiğimiz hafta yayınlanan bir makalede, DVAN Alış ve Satış Göstergesi’nin olumlu bir satın alma sinyali verdiği belirtilmişti. BTC, bu eğilimi en son Ocak ayında 7.000 dolardan 10.500 dolara yükseldiği zaman göstermişti. Aynı gösterge Şubat ayında Bitcoin’in düşüş eğilimini de tahmin etmiş ve piyasalarda güven kazanmıştı. Şimdi ise gösterge Bitcoin için yeni bir yükselişi işaret ediyor.

Diğer bir yandan, 2019’un 4.çeyreğinde ve Ocak 2020’de Bitcoin’in yörüngesini doğru bir şekilde tahmin eden Bitcoin analisti Filb Filb, kendi Telegram kanalında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in trend ve hacim konusunda iyi durumda olduğunu ve önümüzdeki günlerde 8.150 dolar seviyesini göreceğimizi belirtti.

filb-filb-gosterge

Kripto varlık analisti Willy Wo’da yaptığı açıklamada, madencilik göstergelerinin Bitcoin için yeni bir boğa koşusu sinyali verdiğini belirtti. Bitcoin için Hash oranında da iyileşmeler olduğunu belirten Wo, kısa süre içerisinde yükselişlere şahit olacağız açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner