Yükleniyor...

7.8 Milyon Dolarlık İşlem: 10 Yıllık Bitcoin’ler (BTC) Harekete Geçti!

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanında yaşanan son düşüş büyük korkuya neden olurken, düşüşten sadece bir gün önce 10 yıllık Bitcoin'lerin (BTC) harekete geçtiği ortaya çıktı.

10 Yıllık Bitcoin Cüzdanları

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanında yaşanan son düşüş büyük korkuya neden olurken, düşüşten sadece bir gün önce 10 yıllık Bitcoin’lerin (BTC) harekete geçtiği ortaya çıktı. Uzun zamandır hiçbir işlem gerçekleştirilmeyen cüzdanlardaki BTC’lerin harekete geçmiş olması da korkuyu artırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain.com‘un sağladığı bilgilere göre, toplamda 1000 BTC, her birinde 50 BTC’nin bulunduğu 20 farklı eski adresten yeni adreslere taşındı. İşlemin gerçekleştirildiği saatte 7.8 milyon dolar değerinde olan 1000 BTC’nin geldiği adreslerin her birinin 2010 yılının Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında oluşturulduğu görülüyor.

10 Yıllık Bitcoin BTC

10 yıllık adreslerden yapılan transferler 11 Mart sabahında gerçekleştirilirken, 53 adrese 15 BTC, 1 adrese ise 200 BTC aktarıldı.

Öte yandan transferlerle ilgili bir diğer dikkat çekici detay ise adreslerin oluşturulduğu tarihte ortalama Bitcoin fiyatı ile 1000 BTC’nin maliyetinin sadece 68.2 dolar olması. Yeni transferlerin gerçekleştirildiği anda ise Bitcoin fiyatı 7.800 dolar seviyelerindeydi. Yani 10 yıl önce 68.2 dolar eden BTC’ler transferin gerçekleştiği anda 7.8 milyon dolar değerindeydi.

10 yıllık adresler tarafından gerçekleştirilen 1000 BTC’den satılıp satılmadığı ise belirsiz ve bunu tespit etmenin bir yolu bulunmuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x