Anasayfa Bitcoin Haberleri 7 Yılda Biriktirdiği 12 Bitcoin’i (BTC), Ufak Bir Hatayla Kaybetti

7 Yılda Biriktirdiği 12 Bitcoin’i (BTC), Ufak Bir Hatayla Kaybetti

ABONE OL:google-news

Talihsiz bir yatırımcı, phishing (oltalama) saldırısına kurban gittikten sonra yardım için hikayesini Twitter’da yayınladı. Birçok kripto para meraklısının dikkatini çeken videoda Eric Savics, ev alma hayali için biriktirdiği 12 Bitcoin’i kaybettiğini söyledi.

Bitcoin’ler (BTC) Kimlik Avı Saldırısı İle Çalındı

Eric, kayıp BTC’lerine ulaşmak umuduyla süreci anlatan videoyu Twitter’da yayınladı. Eric, 7 yıllık sıkı çalışması sonucu oluşturduğu birikimin buhar olduğunu, portföyünü yeniden inşa edebilmek için bir kısmının dahi olsa bulunmasını istediğini söyledi.

Yatırımcı, çok teknik bilgisinin olmadığını da belirtti. Görünüşe göre kimlik avı saldırısı, donanım cüzdanının kötü amaçlı bir sürümü aracılığıyla düzenlendi. Kurban, Binance CEO’su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere topluluktan büyük destek aldı. CEO, BTC’nin gönderildiği adresi kara listeye almaya söz verdi.

Kripto Para Piyasasının Çirkin Tarafı

Bu olay, insanların kripto varlıklarını, çoğunlukla kurbanlarının teknik cehaletini avlayan dolandırıcılara ve diğer teknik davetsiz misafirlere kaybettiği yönünde ilk raporlar değildir. Ancak saldırganların sadece bireylere saldırmakla kalmaması dikkat çekicidir. Son birkaç yıldır, Binance dahil olmak üzere birçok borsaya saldırıldı. Bu tür saldırılar kripto para biriminin karanlık tarafını ortaya çıkarıyor.

Kripto ve Sansür

Eric’in hikayesine tepki sempatik olsa da, özellikle Binance’ın CEO’sunun alıcının adresini kara listeye alma teklifi düşünüldüğünde, sansür konusunu tekrar gündeme geldi.

Kripto paralar sıfır hükümet müdahalesiyle ücretsiz bir finansal sistem sunarak kalpleri kazanmayı başardı. Ancak kripto para borsalarının belirli adresleri engelleme yeteneği, gelecekte hükümetlerin bu gücü kullanmak için baskı yapabileceği anlamına gelmektedir. Bu olduğunda, kripto para hayranlarının yıllarca keyif aldığı gizlilik ve finansal özgürlük çiğnenecektir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakZycrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar