70 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığında Dördüncü Tutuklama • Coinkolik
Yükleniyor...

70 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığında Dördüncü Tutuklama

Hint polisi, geçen yıl Hindistan'da yaşanan 5 milyar rupi (yaklaşık 71.

Kripto Para Dolandırıcılığı

Hint polisi, geçen yıl Hindistan’da yaşanan 5 milyar rupi (yaklaşık 71.6 milyon dolar) değerindeki kripto dolandırıcılığında bir şüphelinin daha tutuklandını duyurdu. Bu, devam eden davada görülen dördüncü tutuklama oldu ve Thane polisinin Mumbai’deki kripto dolandırıcılığını açığa çıkarmasından bir yıl sonra gerçekleşti.

Token Borsada Listelenecek Diyerek İnsanları Kandırdılar

Rohit Kumar, bir Kanpur sakinin şikayeti üzerine Delhi polisi tarafından tutuklanmış ve milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı ortaya çıkmıştı. Polise göre, Amit Lakhanpal (iddiaya göre kripto para dolandırıcılığını başlatan adam) bir emlak firmasının kurucusuydu. Lakhanpal ve ekibi, Money Trade Coin (MTC) olarak adlandırılan bir token çıkardıklarını ve bir borsada listeleneceğini iddia ederek insanları yatırım yapmaya davet ettiler. Polis, Para Ticareti Madeni Parası (MTC) olarak adlandırılan token’ın hiçbir zaman bir kripto para borsasında listelenmediğini dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir polis kaynağı, sanığın Delhi’deki Vikram Nagar’da bir ofis kurduğunu ve bu ofisi yüksek getiri vaat ederek yatırımcılardan para toplamak için kullandığını söyledi. Polise göre dolandırıcılar, sözde çıkarılacak olan token’ı suni yatırımlarla destekleyerek fiyatını şişirdiler. Sonuç olarak zamanla token’ın fiyatı düşmeye başladı ve yatırımcılar ellerindeki token’ları satamadılar. Şikayet üzerine harekete geçen Hint polisi bir yıldan bu yana titiz bir soruşturma yürütüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x