Yükleniyor...

784 Bin 149 Bitcoin Adresinde En Az 1 BTC Var

Bitcoin’in tarihsel fiyat dalgalanmasına rağmen, en az 1 Bitcoin’e (BTC) sahip adreslerin sayısı son on yılda büyük ölçüde doğrusal bir büyüme paterni gördü.

bitcoin btc adres sayısı arttı

Bitcoin’in tarihsel fiyat dalgalanmasına rağmen, en az 1 Bitcoin’e (BTC) sahip adreslerin sayısı son on yılda büyük ölçüde doğrusal bir büyüme paterni gördü. Bir pazar istihbarat şirketi olan Glassnode‘a göre, şu anda en az 1 Bitcoin tutan 784 bin149 Bitcoin adresi var. Kripto analistleri, bazen aksini iddia eden medya anlatılarına rağmen, Bitcoin’in kalıcı gücünün kanıtı olarak bu metriğe işaret ediyor.

BTC Adreslerinde Artış Var

2015’in başlarına göre günümüzde daha fazla BTC’ye sahip iki kattan fazla adres var. 2019’un başlarında birden fazla BTC’ye sahip 707 bin Bitcoin adresine bakılırsa şu an yüzde 11’lik bir artış yaşandığı görülüyor. Buna ek olarak, 0.1 ile 1 Bitcoin arasındaki Bitcoin adreslerinin sayısı 2019’dan 2020’ye neredeyse aynı oranda arttı.

Bir yatırımcının çok sayıda Bitcoin adresinin olacağı göz önüne alınmalıdır. Yani toplam Bitcoin adresi sayısı Bitcoin yatırımcılarının sayısına eşit değildir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x