Anasayfa Bitcoin (BTC) 784 Bin 149 Bitcoin Adresinde En Az 1 BTC Var

784 Bin 149 Bitcoin Adresinde En Az 1 BTC Var

Bitcoin’in tarihsel fiyat dalgalanmasına rağmen, en az 1 Bitcoin’e (BTC) sahip adreslerin sayısı son on yılda büyük ölçüde doğrusal bir büyüme paterni gördü. Bir pazar istihbarat şirketi olan Glassnode‘a göre, şu anda en az 1 Bitcoin tutan 784 bin149 Bitcoin adresi var. Kripto analistleri, bazen aksini iddia eden medya anlatılarına rağmen, Bitcoin’in kalıcı gücünün kanıtı olarak bu metriğe işaret ediyor.

BTC Adreslerinde Artış Var

2015’in başlarına göre günümüzde daha fazla BTC’ye sahip iki kattan fazla adres var. 2019’un başlarında birden fazla BTC’ye sahip 707 bin Bitcoin adresine bakılırsa şu an yüzde 11’lik bir artış yaşandığı görülüyor. Buna ek olarak, 0.1 ile 1 Bitcoin arasındaki Bitcoin adreslerinin sayısı 2019’dan 2020’ye neredeyse aynı oranda arttı.

Bir yatırımcının çok sayıda Bitcoin adresinin olacağı göz önüne alınmalıdır. Yani toplam Bitcoin adresi sayısı Bitcoin yatırımcılarının sayısına eşit değildir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,173TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar