Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri 8.000 Doları Aşan Bitcoin'deki Yükselişin Muhtemel Nedenleri

8.000 Doları Aşan Bitcoin’deki Yükselişin Muhtemel Nedenleri

ABONE OL:google-news

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatının hızlı bir şekilde arttığı bir dönemdeyiz. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 8.000 dolar bandını aşmış ve 8.215 dolara ulaşmıştı. Peki bu güçlü yükselişin nedenleri neler?

Bakkt

Bakkt Bitcoin vadeli işlem sözleşmesine ilişkin bir güncelleme yaptı ve kullanıcılarını Kullanıcı Kabul Testi (UAT) için hazırladığını açıkladı. Bakkt aynı zamanda yürürlükteki düzenleme sonrası fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri için saklama çözümleri oluşturduğunu duyurdu.

Amazon

Ödemeler sistemi Flexa ile işbirliği içinde olan Amazon’un yan kuruluşu Whole Foods ve Starbucks dahil olmak üzere perakende satış mağazaları kripto para ödemelerini kabul edecek. Tüm işlemlerden sonra trader’lar fiili bir dönüşüm elde edecekler.

eBay

eBay’ın Consensus 2019 konferansındaki bir reklam görüntüsünün ortaya çıkmasıyla dev alışveriş sitesinin kripto para ödemelerini kabul edeceği ortaya çıktı. Kripto para uygulamasının doğası hakkında ayrıntılı bilgi verilmedi, ancak eBay’in 179 milyon güçlü kullanıcı tabanın kripto para piyasası için etkili olacağı kesin.

Microsoft

Blockchain alanına olan ilgisini artıran Microsoft, Bitcoin Blockchain’i üzerine merkeziyetsiz bir kimliği ağı kurduğunu açıkladı. Ağın adı Identity Overlay Network (ION). Ağ güvenlik ve gizliliğe odaklanıyor.

Tüm bu gelişmelerin bu kadar kısa süre içinde gerçekleşmesi kripto para piyasası için oldukça olumlu bir işaret oldu ve şüphesiz bir dereceye kadar fiyatları etkiledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar