Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri 8 Trilyon Dolarla Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock'tan Bitcoin Hamlesi

8 Trilyon Dolarla Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock’tan Bitcoin Hamlesi

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük fon yöneticisi Bitcoin’e yatırım yapabilmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulundu.

Blackrock’un Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda dosyalanan belgelerine göre dev varlık yönetim şirketi Bitcoin vadeli işlemlerine başlamaya hazırlanıyor. SEC kayıtlarındaki belgelere göre yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri 8 trilyon doları bulan BlackRock’un iki farklı fonu için türev işlemlerine izin verilen varlıklar arasında Bitcoin de bulunuyor.

BlackRock Kripto Para Piyasasını 8’e Katlıyor

Yönetimi altındaki varlıkların toplam tutarı kripto para piyasasının toplam değerinin neredeyse 8 katı büyüklüğünde olan BlackRock’un bu hamlesi kripto para topluluğunda heyecan yarattı.

Bununla birlikte BlackRock’un Bitcoin vadeli işlemlerini hangi borsada gerçekleştireceği henüz açıklanmadı. Ancak SEC’te dosyalanan belgelere göre BlackRock’un sadece fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri gerçekleştirebilecek. Bu noktada CME, CFTC’ye kayıtlı fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri sunan tek türev borsası olarak ön plana çıkıyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, daha önce yaptığı açıklamada Bitcoin’in ABD doları için bir tehdit olabileceğini kaydetmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar