Yükleniyor...

8 Ünlü İsimden Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar için Fiyat Tahmini!

Bitcoin, yılın başından bu yana yüzde 150'den fazla değer kazandı.

8 Ünlü İsimden Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar için Fiyat Tahmini

Bitcoin, yılın başından bu yana yüzde 150’den fazla değer kazandı. Birçok insan Bitcoin’in gösterdiği performansı nedeniyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları gördüğü 2017’deki gibi bir boğa piyasasında olduğuna inanmaya başladı.

Çok sayıdaki analist Bitcoin’in 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden göreceğini ve hatta ötesine gideceği görüşünde. Ancak Bitcoin grafikleri karışık sinyaller veriyor ve bu noktada doğru öngörüleriyle bilinen analistlerin değerlendirmelerine bakmak gerekiyor.

Sizin için 8 Bitcoin kahininden 8 ütopik Bitcoin fiyatını derledik.

Willy Woo: Orta Boğa Piyasası Başlamak Üzere

Tutarlı fiyat öngörüleriyle bilinen ünlü analist Willy Woo, yeni fiyat öngörüsünde bulundu. Woo, paylaştığı yeni bir grafikle Bitcoin’in boğa piyasasının ilk aşamasını sonlandırdığını ve orta aşamasına geçildiğini belirtti.

Kripto para analistine göre, geçmişteki fiyat hareketlerini temel alarak en büyük kripto para biriminin devasa dalgayı henüz başlatmadığını ve bu dalganın sonucunda yakından büyük bir dalganın görüleceğini söyledi. Woo bu konuda şunları ifade etti:

On-chain ölçütlerine göre bu boğa piyasasında nerede olduğumuzu gösteren harita. Boğa piyasasının açılışını kapatıyoruz ve orta boğa piyasasının başlamasını bekliyoruz.

DonAlt: Bu İki Seviyeye Dikkat

Yine tutarlı öngörüleriyle bilinen, Twitter’daki DonAlt isimli kıdemli analist yeni bir fiyat tahmininde bulundu. Analist, tahminini paylaşırken iki olası senaryoya dikkat çekiyor.

DonAlt, paylaştığı grafikteki kırmızı çizginin üstünde veya yeşil çizginin altında olası bir kapanışa göre Bitcoin’in yönünün belli olacağının altını çiziyor. Ona göre Bitcoin fiyatı 12.000 doların üzerine çıktığında 14.000 dolar, 9.000 doların altına düştüğünde ise 7.500 dolara gidebilir.

Crypto Michael: Bakkt Etkisini Gösterecek

Twitter’da binlerce takipçisi bulunan Crypto Michael, bugün piyasaya giriş yapan Bakkt‘a dikkat çekerek, vadeli işlem platformunun etkisinin Bitcoin’e rekor kırdıran CME/CBOE vadelileri ile karıştırılmaması gerektiğini belirtiyor. Analist Bakkt’ın piyasaya olan etkisinin daha küçük olacağı görüşünde.

Yoni Assia: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine En Az 300 Gün Var

eToro’nun kurucusu ve CEO’su Yoni Assia, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının önünde en az 300 gün olduğu görüşünde.

Mevcut eğilimler ayı piyasasında artan uzunluklara işaret ediyor. 2018’de başlayan ve 2019’da büyük yükseliş hareketi ile sona erdiğine inanılan ayı piyasasının Bitcoin için şu ana kadar iki kez yaşandı. Grafiklerdeki göze çarpan desenin sadece iki ayı piyasası için Bitcoin ayı piyasasının öncekinden daha uzun göründüğünü ortaya koyuyor. 2011-2013 ayı piyasası yaklaşık 600 gün sürdü ve bunu 1.000 günden uzun süren 2013-2017 ayı piyasası takip etti. Bu ayı piyasalarının ilkinde yaklaşık yüzde 90’a yakın düşüş, ikincisinde ise yüzde 80’den fazla düşüş yaşandı.

Bitcoin, 2018 ayı piyasasında değerinin yüzde 80’inden fazlasını kaybederek bu durumu zaten karşıladı. Yine de yatırımcı için bu bir sorun değildi. Çünkü ilk ayı piyasasında yüzde 90’dan fazla değer kaybetmiş olmasına rağmen desen aynı zamanda art arda artan pazarlarla birlikte düşüşün azaldığını gösteriyor.

Ancak, karşılaşılmamış bir durum var. Bitcoin, 2018 ayı piyasasında önemli bir iyileşme sağlasa da veriler ilk ayı piyasasında toparlanmanın sadece 600 gününe ulaştığı için henüz olgunlaşmadığını gösteriyor. Fiyat artışı 500 günden hemen sonra gerçekleşti, ancak muhtemelen koşul karşılanmadığı için fiyat biraz düştü. Assia’ya göre eğilime bağlı olarak Bitcoin daha uzun süre dayanmalı veya en azından son ayı piyasası süresine bağlı olarak 300 gün daha konsolide olmalı ve hatta çökmesi gerekebilir.

Anthony Pompliano: Wall Street Bankalarına Dikkat

Tutarlı fiyat öngörüleriyle bilinen Anthony Pompliano, Wall Street bankalarının Bitcoin ve diğer kripto paralar için Facebook’un kripto parası Libra’dan daha büyük bir tehdit oluşturduğu görüşünde. Pompliano’ya göre, asıl amaç “yalnızca kontrol ettikleri bir merkez bankası” oluşturmak.

Bankaların Fed’i devirmeye büyük ilgi duyduklarını belirten Pompliano, bankaların dijital para birimleri oluşturmayı ve ABD dolarını ortadan kaldırmayı hedefledikleri konusunda ısrarcı. Ünlü uzmana göre bu şekilde “Kurumsal Merkez Bankası” oluturulacak. Pompliano, düzenleyicilerin Wall Street bankalarını bağımsız bir şekilde kurumsal bir merkez bankası oluşturma yeteneklerinden doğabilecek muhtemel sistematik risklerden dolayı sınırlamaları gerektiğine inanıyor.

CFTC Üyesi Brian Quintenz: Bitcoin ve Kripto Endüstrisi Daha da Büyüyecek

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) üyesi olan Brian Quintenz, Bitcoin ve kripto endüstrisinin büyüdüğünü ve daha ​​da büyüyeceği görüşünde.

Goldman Sachs’ın Eski Yöneticisi: Bitcoin Hala Çok Ucuz

Goldman Sachs’ın Avrupa hedge fonu satış ekibinin eski yöneticisi olan Raoul Pal’a göre, Bitcoin hala çok ucuz.

Son beş yıldır Bitcoin’in savunuculuğuna soyunan Pal, attığı bir tweet’inde önemli bir noktaya değiniyor ve “daha ​​uzun vadeli bir zaman ufku” bakış açısıyla kripto para birimini savunuyor. Kıdemli uzman Bitcoin rallisinin daha yeni başladığını düşünüyor.

Milyarder CEO: Bitcoin Satın Almayacağıma Söz Veriyorum!

Alternatif yatırım şirketi Blackstone’un milyarder CEO’su Stephen Schwarzman, Fortune’a konuştu ve Bitcoin’e asla yatırım yapmayacağını ifade etti. Kripto varlıkların neden gerekli olduklarını bilmediğini belirten Schwarzman, hükümetlerin ve bankaların kontrol edemediği bir para biriminin neden istendiğini veya ihtiyaç duyulduğunu anlamadığını ve Bitcoin’in suçlular arasında kullanımı konusunda endişelendiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x