Anasayfa Bitcoin (BTC) 87.9 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Yalnızca 17 Dolar Maliyetle Taşındı!

87.9 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Yalnızca 17 Dolar Maliyetle Taşındı!

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin en önemli yönü süreyi ve maliyetleri düşürüyor olmaları. Geleneksel finans sisteminde büyük miktarlarda para transferi yapmak hem maliyetli hem de vakit alan bir süreç. Bununla birlikte merkezi sistemde gözetime takılma riski de söz konusu. Kripto paralar da ise durum tam tersi yönde.

20 Ağustos’ta bunun somut bir örneği olarak dev bir Bitcoin transferi gerçekleştirildi. Transferle 82.6 milyon dolar değerinde 8.156 Bitcoin taşındı. Transferin gerçekleştiği saatlerde 8.156 Bitcoin 87.9 milyon dolara karşılık geliyordu.

Blockchain Explorer’ın verilerine göre beş dakikadan daha kısa bir sürede gerçekleşen bu işlem için 17,1 dolar ödendi.

Bitcoin İşlemi

Zaman zaman böylesi büyük Bitcoin transferileri yapılıyor. Kısa süre önce gerçekleşen ve tamamlanan bu transfer Bitcoin’in potansiyelini gözler önüne seriyor. Özellikle geleneksel finans sisteminde sınır ötesi ödemeler son derece maliyetli ve vakit alıyor. Öte yanda kripto para birimlerinde böyle bir transfer işlemi bankanın mobil şubesinden fatura ödemek kadar kolay.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

772BeğenenlerBeğen
190TakipçilerTakip Et
12,109TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar