Anasayfa Bitcoin (BTC) 87.9 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Yalnızca 17 Dolar Maliyetle Taşındı!

87.9 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Yalnızca 17 Dolar Maliyetle Taşındı!

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin en önemli yönü süreyi ve maliyetleri düşürüyor olmaları. Geleneksel finans sisteminde büyük miktarlarda para transferi yapmak hem maliyetli hem de vakit alan bir süreç. Bununla birlikte merkezi sistemde gözetime takılma riski de söz konusu. Kripto paralar da ise durum tam tersi yönde.

20 Ağustos’ta bunun somut bir örneği olarak dev bir Bitcoin transferi gerçekleştirildi. Transferle 82.6 milyon dolar değerinde 8.156 Bitcoin taşındı. Transferin gerçekleştiği saatlerde 8.156 Bitcoin 87.9 milyon dolara karşılık geliyordu.

Blockchain Explorer’ın verilerine göre beş dakikadan daha kısa bir sürede gerçekleşen bu işlem için 17,1 dolar ödendi.

Bitcoin İşlemi

Zaman zaman böylesi büyük Bitcoin transferileri yapılıyor. Kısa süre önce gerçekleşen ve tamamlanan bu transfer Bitcoin’in potansiyelini gözler önüne seriyor. Özellikle geleneksel finans sisteminde sınır ötesi ödemeler son derece maliyetli ve vakit alıyor. Öte yanda kripto para birimlerinde böyle bir transfer işlemi bankanın mobil şubesinden fatura ödemek kadar kolay.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları