Ana Sayfa Analizler 9 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

9 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

Dün her ne kadar piyasalarda ufakta olsa hareketlenmeler yaşansa da bugün itibariyle genel bir değer kaybı hakim. Son analiz yaptığımız 5 Eylül’den itibaren sadece Bitcoin tarafında olumlu gelişmeler yaşanıyor. Diğer birçok coinde hareketsizlik ve ufak değer kayıpları devam etmekte.

Bitcoin

Bitcoin şuanda piyasalarda 6,604 dolardan işlem görmekte. Son 4 günde değerini sadece 60 dolar arttırabildi. Bugün 6,700 dolar seviyesine çıksa da bu rakamlarda pek tutunamayarak 6,600 seviyesine tekrardan indi. Kısa vadede pozisyon almak hala daha riskli olsa da uzun süre bu seviyelerde kalması yukarıya doğru bir hareketlenmenin habercisi.

Ethereum

Ethereum 230 dolar seviyelerini görse de şuanda 227 dolardan işlem görmekte. XRP ile arasını büyük ölçüde açmış durumda ve yatırım seviyesini 23 milyar dolara çıkardı. Ethereum’da kötü bir durum yaşanmasa da kısa vadede yukarıya doğru bir hareket söz konusu değil. Tüm topluluk yakın zamanda yaşanması beklenen hard forka odaklanmış durumda. Hard Fork testlerinin uzayacağının açıklanması ile birlikte birkaç hafta daha bu seviye devam edecektir.

XRP

Ripple uzun süre 0,50 doların üzerinde ki seviyeyi korusa da şuanda 0,47 dolardan işlem görüyor. Toplam yatırım miktarı da 19 milyar dolara yakın. Ethereum karşısın da ki yükselişini kaybetse de 0,50 dolar seviyeleri pek uzak değil. Kısa vadede pozisyon riskli olsa da yıl sonunda 0,60 dolar seviyesi sürpriz olmaz.

Bitcoin Cash

Düne oranla değer kaybı %2 oranında. 514 dolar seviyesinde seyrediyor ve son analizden bu yana sadece 2 dolarlık bir fiyat artışı söz konusu. 1 haftalık süreç içerisinde 500’ün altına düşme ihtimali olsa da bu ayın sonuna kadar 500 dolar seviyesini koruyacaktır.

Litecoin

Son analizden bu yana değeri pek artmadı. Şuanda ki seviyesi 58 dolar. 60 dolar seviyesi uzak olmasa da beklenen desteği uzun süredir bulamıyor. Son zamanlarda hakkında çıkan önemli bir haber yok.

Dash

Dash 190 doların üzerinde tutunamadığı gibi 180 dolar seviyesinde de tutunamadı. Eski popülerliğini kaybeden coinin şuanda ki değeri 179 dolar. Geçen ki analizimizde de dediğimiz gibi 170 doların altı çok uzak bir seviye değil. Uzun süredir hakkında da önemli bir haber yok.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Borsa muhtemelen bu ay da hareket kazanmayacak. Birçok kişi SEC’den gelecek haberi bekliyor. SEC kısa süre önce kendisine gelen bazı ETF talepleri hakkında verdiği kararları tekrardan gözden geçireceğini belirtmişti. Kararın ise aralık ayında verileceği düşünüyor. ETF’e onay gelmesi durumunda ralli başlayacak ve Bitcoin 7000 dolar seviyesini kırması muhtemel bir senaryo. 2017 yılında da ralliyi SEC başlatmıştı.

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

Akbank ve Ripple İşbirliği Resmen Başladı!

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, geçtiğimiz yıl Ripple ile işbirliğine gitmişti. İşbirliği kapsamında Blockchain teknolojisi kullanılarak uluslararası para transferlerinin yapılması hedefleniyordu. Banka...

Weiss Ratings: Bitcoin Almak için İyi Bir Zaman

Bitcoin'in (BTC) fiyatı son 15 ayın en düşük seviyelerini gördü. Bu sert düşüşler sonrası hafif  yükselişler görülse de da amiral gemisin kripto para biriminin...

Kripto Para Kullanıcı Sayısı Giderek Artıyor

2018 yılı boyunca etkisinden çıkılmayan ayı piyasası sonucunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek iyi geçmedi. 2017'nin son döneminde 20.000 dolara kadar...

Allianz: Kripto Paralar Yasaklansın

2017 yılı geliri 1.87 milyar Euro olan Allianz Global Investors'ın CEO'su ve yatırım sorumlusu Andreas Utermann kripto paraların yasaklanması gerektiğini söyledi. Reuters'ın haberine göre Utermann, katıldığı bir panelde İngiltereli...

Teknik Analist Tone Vays: Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 1.500 Dolara Düşebilir

Son 15 ayın en düşük seviyelerini gören ve hafif hafif toparlanma sinyalleri veren Bitcoin'in (BTC) bu seneki içler acısı hali malumunuz. Piyasanın teknik analistlerinden Tone...