Yükleniyor...

9 Ekim Kripto Para Borsa Analizi

Dün her ne kadar piyasalarda ufakta olsa hareketlenmeler yaşansa da bugün itibariyle genel bir değer kaybı hakim

9ekim bitcoin fiyat analizi

Dün her ne kadar piyasalarda ufakta olsa hareketlenmeler yaşansa da bugün itibariyle genel bir değer kaybı hakim. Son analiz yaptığımız 5 Eylül’den itibaren sadece Bitcoin tarafında olumlu gelişmeler yaşanıyor. Diğer birçok coinde hareketsizlik ve ufak değer kayıpları devam etmekte.

Bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin şuanda piyasalarda 6,604 dolardan işlem görmekte. Son 4 günde değerini sadece 60 dolar arttırabildi. Bugün 6,700 dolar seviyesine çıksa da bu rakamlarda pek tutunamayarak 6,600 seviyesine tekrardan indi. Kısa vadede pozisyon almak hala daha riskli olsa da uzun süre bu seviyelerde kalması yukarıya doğru bir hareketlenmenin habercisi.

Ethereum

Ethereum 230 dolar seviyelerini görse de şuanda 227 dolardan işlem görmekte. XRP ile arasını büyük ölçüde açmış durumda ve yatırım seviyesini 23 milyar dolara çıkardı. Ethereum’da kötü bir durum yaşanmasa da kısa vadede yukarıya doğru bir hareket söz konusu değil. Tüm topluluk yakın zamanda yaşanması beklenen hard forka odaklanmış durumda. Hard Fork testlerinin uzayacağının açıklanması ile birlikte birkaç hafta daha bu seviye devam edecektir.

XRP

Ripple uzun süre 0,50 doların üzerinde ki seviyeyi korusa da şuanda 0,47 dolardan işlem görüyor. Toplam yatırım miktarı da 19 milyar dolara yakın. Ethereum karşısın da ki yükselişini kaybetse de 0,50 dolar seviyeleri pek uzak değil. Kısa vadede pozisyon riskli olsa da yıl sonunda 0,60 dolar seviyesi sürpriz olmaz.

Bitcoin Cash

Düne oranla değer kaybı %2 oranında. 514 dolar seviyesinde seyrediyor ve son analizden bu yana sadece 2 dolarlık bir fiyat artışı söz konusu. 1 haftalık süreç içerisinde 500’ün altına düşme ihtimali olsa da bu ayın sonuna kadar 500 dolar seviyesini koruyacaktır.

Litecoin

Son analizden bu yana değeri pek artmadı. Şuanda ki seviyesi 58 dolar. 60 dolar seviyesi uzak olmasa da beklenen desteği uzun süredir bulamıyor. Son zamanlarda hakkında çıkan önemli bir haber yok.

Dash

Dash 190 doların üzerinde tutunamadığı gibi 180 dolar seviyesinde de tutunamadı. Eski popülerliğini kaybeden coinin şuanda ki değeri 179 dolar. Geçen ki analizimizde de dediğimiz gibi 170 doların altı çok uzak bir seviye değil. Uzun süredir hakkında da önemli bir haber yok.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Borsa muhtemelen bu ay da hareket kazanmayacak. Birçok kişi SEC’den gelecek haberi bekliyor. SEC kısa süre önce kendisine gelen bazı ETF talepleri hakkında verdiği kararları tekrardan gözden geçireceğini belirtmişti. Kararın ise aralık ayında verileceği düşünüyor. ETF’e onay gelmesi durumunda ralli başlayacak ve Bitcoin 7000 dolar seviyesini kırması muhtemel bir senaryo. 2017 yılında da ralliyi SEC başlatmıştı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x