OpenSea'nin eski ürün müdürü insider trading ile suçlu bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

OpenSea’nin eski ürün müdürü insider trading ile suçlu bulundu

OpenSea'nin eski ürün müdürü bir dönemdir insider trading iddiaları ile suçlanmaktaydı.

opensea 3

OpenSea’nin eski ürün müdürü bir dönemdir insider trading iddiaları ile suçlanmaktaydı.

Suçlanan eski müdür Nathaniel Chastain, NFT’lere dayalı insider trading suçlamalarından hapis cezası aldı. Mahkeme 50 bin dolar hapis cezası ve 3 ay hapis cezası verdi.

OpenSea’nin eski ürün müdürü hapis cezasına çarptırıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

OpenSea’nin eski ürün müdürü Nathaniel Chastain, NFT’lere dayalı insider trading suçlamalarıyla ilgili olarak hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Chastain’i üç ay hapis ve 50 bin dolar para cezasına çarptırdı. ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’ndeki bir yargıç, Chastain’in “ilk kez suçlu olduğunu” ve “potansiyel olarak umut verici bir geleceğe” sahip olduğunu belirtti.

xrp

Chastain, NFT içeriden bilgiye dayalı ticaret suçlamaları nedeniyle Mayıs ayında suçlu bulunmuştu. Kendisine para kazanmak amacıyla OpenSea‘nin ana sayfasında hangi NFT’lerin yer alacağına dair gizli bilgileri kullandığı iddia edilmişti. OpenSea, NFT’lerin alım satımını sağlayan büyük bir çevrimiçi platformdur.

Chastain, OpenSea’de ana sayfada yer alacak NFT’leri gizlice seçmekten sorumlu bir pozisyonda çalışıyordu. Adalet Bakanlığı, Chastain’in bu gizli bilgileri kullanarak NFT’leri önceden satın aldığını ve fiyatlarının yükseldiği bir zamanda kar elde ettiğini iddia etti.

OpenSea CEO’su Devin Finzer, Eylül 2022’de bir blog yazısında Chastain’in istifa etmesinin istendiğini açıklamıştı. Olay, kripto ve NFT piyasasındaki şeffaflığın ve dürüstlüğün önemini bir kez daha vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x