Yükleniyor...

Aave’nin (LEND) Yükselişi Devam Ediyor?

Ethereum'un DeFi Patlaması Sırasında Aave'nin (LEND) Fiyatı %20.

Aave yukselisi hiz kesmeden devam ediyor

Ethereum’un DeFi Patlaması Sırasında Aave’nin (LEND) Fiyatı %20.000 Arttı

Aave, inanılmaz kazançları ile birlikte, piyasanın ilk 20 kripto parası arasında yer almayı başardı. DeFi platformunda ise hızlı bir yükseliş ile liderlik koltuğuna oturdu.

Özellikle DeFi platformunun son birkaç aydır daha popüler hale gelmesi ile birlikte, bu platformda yer alan bazı kripto paralarda bir yükseliş trendine girdi. Ancak Aave’de yaşanan yükseliş tüm herkesi şaşırttı. Son 24 saat içerisinde %16.2’lik bir büyüme kaydeden kripto para yazım itibari ile 0.841 dolar seviyesine kadar yükseldi.

aave aylara gore buyume

Aslında Aave, neredeyse bir yıldır bir yükseliş trendi içinde diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl 0.0043 dolar seviyesinden işlem gören DeFi’nin parlayan yıldızının, bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.862 dolar seviyesine yükseldiği görüldü. Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bu yükseliş %20.000’lik bir yükselişe karşılık geliyor ve bu durum da LEND’i tüm zamanların en iyi performans gösteren kripto parası konumuna taşıyor.

LEND’in Büyümesi Hız Kesmiyor

LEND, geçtiğimiz hafta içerisinde %44.6, son iki hafta içerisinde %109,8 ve son 30 gün içerisinde ise %211.3 değer kazanarak kısa vade de güçlü bir performans gösterdi. Bu büyüme, 1.06 milyar dolarlık piyasa değeri ile Aave’yi piyasa değerine göre 21. en büyük kripto para konumuna getirdi.

Aave İle Birlikte DeFi Platformundan Birçok Kripto Para Yükselişte

LEND, geçtiğimiz hafta %44,6, son iki haftada %109,8 ve son 30 günde %211,3 değer kazanarak kısa vadede de güçlü bir performans gösterdi. Bu büyüme, 1.06 milyar dolarlık piyasa değeri ile Aave’yi piyasa değerine göre 21. en büyük kripto para birimi olarak konumlandırıyor.

Yaşanan bu yükseliş, Aave’nin DeFi borç verme platformu olarak hızla artan popülaritesinin doğrudan bir sonucu olarak görülüyor. Platforma kilitlenmiş kripto paraların toplam değeri son iki ay içerisinde 10 kattan fazla artış gösterdi. DeFi Pulse’un istatistiklerine göre, Aave şu anda protokole kilitlenmiş en başarılı kripto para olarak gösteriliyor.

Aave, bu sabah değer kazanan tek DeFi kripto para birimi değil. Serum (SRM) ve YFII-Finance’da (YFII) dahil olmak üzere, daha küçük ve DeFi platformunda yer alan kripto paralar da bugün %10’dan fazla artış gösterdi. Reserve Right Token (RSR), Binance’de listelendikten sonra, 24 saat içerisinde %7 artış gösterirken, OpenPredict (OPT) ise %38.6 artış göstererek, yatırımcısını sevindiren kripto paralar arasında yer aldı.

Genel olarak, şu anda DeFi’de kilitlenmiş 7 milyar dolar değerinden fazla kripto var. Son 3 ay içerisinde %600’lük bir büyüme kateden DeFi platformu birçok analiste göre büyük bir balondan ibaret.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x