Yükleniyor...

AB Gözlemcisi, Kaldıraçlı Kripto İşlemleri Hedef Aldı

Avrupa Sistemik Risk Kurulu (ESRB), kripto kuruluşlarının token borç verme işlemlerini sınırlamayı ve yüksek kaldıraçları kontrol etmeyi önerdi.

esrb kripto

Avrupa Sistemik Risk Kurulu (ESRB), kripto kuruluşlarının token borç verme işlemlerini sınırlamayı ve yüksek kaldıraçları kontrol etmeyi önerdi.

Avrupa Birliği‘ne bağlı gözlemci olan ESRB, Avrupa Birliği yetkililerinin finansal istikrarın tehlikeye düşmesini önlemek için kapsamlı çalışması gerektiğini bildirdi. Bu çalışmalar arasında ESRB, yüksek kaldıraçlı işlemlerin engellenmesi gerektiğini öne sürdü.

ESRB, Kaldıraçlı Kripto İşlemlerine Dikkat Çekti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Sistemik Risk Kurulu (ESRB), Avrupa Birliği’ne kripto konusunda çeşitli önerilerde bulundu. Bu öneriler arasında, kaldıraçlı kripto işlemlerine değinilmesi dikkat çekti.

ESRB, tavsiye verdiği konuların finansal istikrara sorun çıkaracağını veya bireysel yatırımcıya zarar vereceğini düşünüyor. ESRB, kripto sektörüne yönelen şirketlerden düzenli rapor talep edilmesini ve büyük firmalar için özel kurallar oluşturmayı hedefliyor.

Bitcoin fiyatının yüzde 77’ye yakın bir düşüş yaşaması ile Terra ve FTX krizleri bu önerilere ışık tuttu. ESRB’nin yayımladığı raporda, sistemik risklerin hızla ortaya çıkabileceği belirtildi. Avrupa Birliği gözlemcisi, Ssn yıllarda güçlü bir büyüme gösteren kripto piyasasının, riskleri de beraberinde getireceğinden şüpheleniyor.

Yakın zamanda onaylanan MiCA için açıklama paylaşan ESRB, kripto varlıkları kapsayan kaldıraçlı işlemlerin sınırlandırılmasını ve yüksek kaldıraçların kontrol altına alınmasını tavsiye etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x