Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri AB, Kripto Paralardan Nefret Ediyor Ama Blockchain'i Seviyor!

AB, Kripto Paralardan Nefret Ediyor Ama Blockchain’i Seviyor!

ABONE OL:google-news

Avrupa Komisyonu Bitcoin’in değil, ancak atası Blockchain’in en büyük destekçilerinden. Bu haftanın başında düzenlenen bir Blockchain yuvarlak masa toplantısında Avrupa Komisyonu, dijital hizmet alanını dönüştürmeyi hedefleyen yeni bir dağıtılmış defter girişimi duyurdu. Üstelik İspanya merkezli BBVA dahil birçok bankacılık devleri projenin bir parçası.

Komisyon, endüstri liderleri ve yenilikçi girişimler ile birlikte dağıtılmış defterlerin gelişimini destekleme ve teknolojinin gelişmesi için doğru koşulları yaratma yollarını da tartıştı. “Uluslararası Güvenilir Blockchain Uygulamaları Derneği” adı verilen girişimin önümüzdeki yılın başında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Bitcoin Değil Blockchain

Avrupa Komisyonu, Blockchain’in şeffaflık, izlenebilirlik ve güvenlik gibi çok iyi kullanım durumları olduğuna inanıyor.

İletişim ağları, içerik ve teknoloji için Genel Direktör Roberto Viola, “Bu derneği özel kılan şey, kamu otoriteleri ve vatandaşlar arasında Blockchain teknolojisine duyulan güveni teşvik etme konusundaki odak noktasıdır” dedi ve ekledi: “Blockchain, karanlık kripto paralarla ilişkilendirilmemesi gereken bir teknoloji.”

Komisyon’un geçmişte izinsiz Blockchain’lerden kaçınması göz önüne alındığında, kripto para birimleri hakkında olumlu düşünmüyor olması şaşırtıcı değil. Avrupa Komisyonu’na göre endüstrinin içinde çok fazla sahtekarlık olduğu için kripto paraları desteklemekten kaçınmak için birçok neden var.

BBVA’nın tavsiyesi ile Avrupa Komisyonu’nun şu anda izinli Blockchain testleri yaptığını gösteriyor. Bitcoin gibi Blockchain teknolojileri ise izinsiz Blockchain’ler arasında. Özel Blockchain’ler olarak da adlandırılan, teknolojinin izin verilen uygulamaları merkezileşmeye karşı daha az dirençli ve sorgulanmaya daha yatkın olma eğilimindeler.

Elbette, değişmezlik ve sansüre karşı gösterilen direnç Bitcoin‘in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun öngördüğü teknolojinin temel ilkelerinden ikisi. Ancak bu yönler Avrupa Komisyonu için önemli gibi görünmüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar