Yükleniyor...

AB, Kriptoyu Denetleyecek Yeni Bir Regülasyon İçin Çalışıyor

AB, kripto sektörünü denetleyecek yeni bir kara para aklama regülasyonu için düğmeye bastı.

AB

AB, kripto sektörünü denetleyecek yeni bir kara para aklama regülasyonu için düğmeye bastı.

Avrupa Birliği, direkt olarak kripto para sektörünü için yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya hazırlanıyor.

AB, Düzenleyici Çerçeve Oluşturacak

Avrupa Komisyonu, geçtiğimiz Temmuz ayında AML/CTF veya AMLD6 olarak bilinen teklifini yayınladı. Avrupa Konseyi de geçtiğimiz ay kendi versiyonunu ortaya koydu. Avrupa Parlamentosu, Ağustos tatilinin ardından konuyu ele almayı planlıyor.

Hazırlanması planlanan yeni mevzuatın temelinde, kara para aklamayla mücadele etmek için AB çapında bir düzenleyici çerçeve oluşturulması yer alıyor. Konu yasama organları tarafından hala müzakere edilse de, AB’nin direkt olarak kripto hizmet sağlayıcıları üzerinde doğrudan gözetim hakkına sahip olmasının çeşitli anlaşmazlıklara neden olduğu düşünülüyor.

AB 2

Avrupa Parlamentosu, geçmişte kripto sektörünün düzenlenmesi için en agresif tutuma sahip yasama organı olmuştu. Bu sebeple yasama organının bir düzenleyici çerçeveye karşı çıkması olasılıklar arasında yer almıyor.

EU Crypto Initiative yaptığı açıklamada, “Kara Para Aklamayla Mücadele Otoritesi’nin merkeziyetsiz ağlarla etkileşime girmek için en son teknolojilerden anlatacak yetenekli personellere sahip olması çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner