Yükleniyor...

AB Milletvekilleri Kriptoya Uluslararası Standartlar Getirmek İstiyor

Avrupa Yeşiller Partisi'nin milletvekilleri, kripto lending hizmeti verenler için sermaye gereksinimlerini yasalaştırarak uluslararası standartları getirmek istiyor.

AB Milletvekilleri Bankalarin Kripto Islemlerini Duzenlemek Istiyor

Avrupa Yeşiller Partisi‘nin milletvekilleri, kripto lending hizmeti verenler için sermaye gereksinimlerini yasalaştırarak uluslararası standartları getirmek istiyor.

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri hizmeti veren Avrupa Birliği (AB) bankaları, geçtiğimiz günlerde yayınlanan finansal hizmetler yasasında önerilen değişiklikler kapsamında üst limitler ve yüksek sermaye gereksinimleriyle karşı karşıya kalabilir.

AB Milletvekilleri, Bankaların Kripto İşlemlerini Düzenlemek İstiyor

Yeşil parti milletvekili Ville Niinistö tarafından gündeme getirilen planlar, şu anda uluslararası standart belirleyicisi olarak Basel Bankacılık Denetimi Komitesi ile işbirliği içinde yapılıyor.

11 Ağustos tarihli bir belgede detayları açıklanan planlara göre, gereğinden fazla volatil veya riskli görülen Bitcoin (BTC) gibi kripto varlıkları, mümkün olan en güvenli derecelendirmede olacak. Aslında bu bankaların, sanal varlıklara dayalı lending hizmeti veremeyecekleri anlamına geliyor.

Avrupa Parlamentosu’nun Finlandiyalı Üyesi tarafından masaya yatırılan teklifte, “Bir kurumun 2. sınıf kripto varlık risklerine karşı toplam varlığı, hiçbir zaman kurumun bir bankanın rezervlerindeki en yüksek kaliteli sermayeyi temsil eden 1. Seviye sermayesinin yüzde 1’inden daha yüksek olmamalıdır” ifadesi yer aldı. Ayrıca, bunun ne kadar olacağı konusunda mutlak bir sınır getirdi. Bitcoin tabanlı lending hizmeti veren bankalar bunu uygulayacaklar ve Bitcoin’i borç verenler tutabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner