Yükleniyor...

AB, NFT Düzenlemelerinde Çalışma Yürütebilir

Avrupa Birliği'nin (AB), Kripto Varlıklar Yönetmenliği (MiCa) düzenlemelerinde NFT belirsizliği giderilebilir.

AB NFT Duzenlemelerinde Calisma Yurutebilir

Avrupa Birliği’nin (AB), Kripto Varlıklar Yönetmenliği (MiCa) düzenlemelerinde NFT belirsizliği giderilebilir.

Uzun zamandır kripto düzenlemeleri ve yasa tasarıları üzerinde çalışan AB, NFT sektörü konusunda tam anlamıyla bir çözüme ulaşamamıştı. Dijital varlıkların yayımı ve öznelliği üzerinde soru işaretleri olan AB, bu konudaki düzenlemelere açık kapı bıraktı. Bu açık kapı ve belirsizlikler, kopyalanamaz ürünler için daha fazla düzenlemeyi beraberinde getirebilir. Ancak, yasal süreçlerin henüz resmi adımları atılmadı.

AB, NFT Konusunda Düşünceli

AB komisyonunda yetkili olan Peter Kerstens, düzenlemeler hakkında açıklamalar yaptı. Kerstens, birliğin NFT hakkında bir karar vermek için çalıştığını dile getirdi.

Ayrıca Kerstens, Avrupa Parlementosu üyelerinin politikalar konusunda isteklerini ortaya döktükleri bir prosedürden bahsetti. Birliğin yönetim kadrosunda olan danışman, kopyalanamaz ürünler üzerindeki belirsizliğin daha fazla politik eylemi getirebileceğini iddia etti.

Kerstens, yasal nedenlerden dolayı komisyonun milletvekili isteklerine uyduğunu dile getirdi. Ancak, güçlü bir girişim için istek olursa komisyona sunulacağının da altını çizdi.

Kerstens, konuyla ilgili şunları söyledi;

Eğer harekete geçmezsek, yapacak çok açıklamamız olacak ve sanırım sonunda mutsuz bir parlamentoya sahip olacağız. Mutsuz bir parlamentoyu sevmiyoruz.

MiCa, cüzdan sağlayıcı şirketler için düzenlemelere kaydolmasını şart koşuyor. Ayrıca MiCa, tüketicilerin korunmasını ve finansal istikrar normlarının karşılanmasını bekliyor. Buna göre yetkililer, NFT’lerin birer sanat eseri gibi görünmelerinin altında başka şeyler olabileceğini düşünüyor. Yetkililere göre, bu ürünler fiyat manipülasyonu gibi davranışlara eğilimli olabilir.

Yaşanan kafa karışıklıklarına rağmen AB, tüm dijital ürünler üzerinde yoğun mesai harcıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner