Yükleniyor...
Sponsored

AB Parlamentosu Vergiler İçin Blockchain’i Oyladı

AB politika yapıcıları vergileri Blockchain ile modernize etmek için oy kullandı.

AB Parlementosu Vergiler Icin Blockchaini Oyladi

AB politika yapıcıları vergileri Blockchain ile modernize etmek için oy kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa parlamentosu büyük bir çoğunlukla Avrupa Birliği’ndeki vergilendirme süreçlerini modernize etmek adına Blockchain teknolojisini öneren bir dosya lehinde oy kullandı.

AB Parlamentosu Vergileri Modernize Etmek ve Kripto Varlıkları Vergilendirmek İçin Oy Kullandı

Avrupa parlamentosu büyük bir çoğunlukla Avrupa Birliği’ndeki vergilendirme süreçlerini modernize etmek adına Blockchain teknolojisini öneren bir dosya lehinde oy kullandı. Avrupa Birliği’ndeki vergilendirme süreçlerini modernize etmek adına Blockchain teknolojisini öneren bu dosyada kripto varlıkların da vergilendirilmesini içeren düzenlemeler de bulunuyor.

Avrupa Parlamentosu kripto varlıklar aracılığıyla vergi kaçakçılığıyla mücadele etmeyi hedefliyor. Bunun yanında kripto varlıkları vergilendirme kurallarını düzene sokmak için kripto paralar odaklı çifte önerileri içeren dosya için oy kullanılmış oldu.

Parlamentodan çıkan karar neyin vergiye tabi olduğunu belirlemeyi hedefliyor. Kriptodan fiat para birimine dönüştürmenin en uygun seçenek olduğunu ön görüyor.

Avrupa Parlamentosu’nun açıklaması, Blockchain teknolojisi aynı zamanda vergi tahsilatı için bir araç olarak öne çıkıyor ve teknolojinin vergi tahsilatını otomatikleştirme, yolsuzluğunu azaltma ve maddi olmayan varlıkların sahipliğini daha iyi belirleme potansiyeli olarak tanımlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x