Yükleniyor...
Sponsored

AB, Rusya’ya Uyguladığı Kripto Yaptırımını Sıkılaştırıyor

Avrupa Birliği (AB), tüm kripto faaliyetlerini içerecek şekilde Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırımlarını sıkılaştırıyor.

AB Rusyaya Uyguladigi Kripto Yaptirimini Sikilastiriyor

Avrupa Birliği (AB), tüm kripto faaliyetlerini içerecek şekilde Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlarını sıkılaştırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AB, bu yılın Nisan ayında Rus kripto hesapları için 10 bin avroluk kripto varlık sınırı uygulamıştı. Geçtiğimiz ayın sonunda ise Ukrayna işgali nedeniyle çeşitli yaptırımlara uğrayan Rusya için kripto yasağı getirmeye hazırlanıyordu. Kısa bir süre sonra Avrupa Birliği’nden konuyla ilgili basın açıklaması geldi.

Avrupa Birliği, Rusya’ya Kripto Yaptırımı Uygulayacak

Avrupa Komisyonu, yaptığı basın açıklamasında, Ukrayna’ya yönelik saldırganlığı nedeniyle Rusya’ya karşı sekizinci sert yaptırım paketi uygulayacağını duyurdu.

Nisan ayı başlarında AB, potansiyel boşlukları kapatmak ve varlıklı Rusların servetlerini depolamasını zorlaştırmak amacıyla beşinci yaptırım paketinin bir parçası olarak Rusya’da yüksek değerli kripto hizmetlerinin sağlanmasını yasakladı.

avrupa birligi

Bugün açıklanan sekizinci yaptırım paketiyle birlikte, kripto para birimi hizmetleri de dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ek yasaklar getirildi.

AB tarafından sıkılaştırılan sekizinci yaptırım paketi içinde kripto hakkında şu detaylar yer aldı:

“Kripto varlıkları üzerindeki mevcut yasaklar, cüzdan miktarına bakılmaksızın tüm kripto varlık cüzdanları, hesapları veya saklama hizmetleri yasaklanarak sıkılaştırıldı (önceden 10.000 avroya kadar izin veriliyordu)”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x